Svitko zvíťazil na Katriňákovej rodnej hrude

Bang.sk

Motocross ŠIroké 2014

Za malebnou „dedinkou v údolí“, v Širokom, sa odohralo tretie kolo Lumarkt cupu pod organizátorskou taktovkou CROSS teamu Široké. Lepšie poveternostné podmienky a pripravenú trať si jazdci ani nemohli želať. Okrem toho, tradične jedna z najpočetnejších diváckych kulís a prítomnosť jazdcov z celého Slovenska, Poľska aj Ukrajiny. 123 jazdcov si prišlo zmerať sily na trať s bohatou históriou, na ktorej jazdil aj otec známeho dakaristu a niekoľkonásobný majster Slovenska v MX, Laco Katriňák.

V čele MX85 dvaja kamaráti

Jaro Dubóci a Samo Struk sú dobrí kamoši, aj keď na trati si vedia navzájom spôsobiť horúce chvíle. Pekne nám to ukázali v oboch jazdách, kedy v spoločnej rozjazde MX65 a MX85 dávali najlepšie štarty. V oboch finálových jazdách MX85 však nakoniec zvíťazil Jaroslav Dubóci, druhý skončil Samuel Struk a tretí Jakub Leskovský. Takto potom stáli aj na stupienku víťazov. „Bedňu“ v kategórii MX65 takmer ovládli cezpoľní, ale Krisztián Vincze – Dóka zo Slovenska zvíťazil a tak si Ukrajinci Eduard ShtefutsaEdvard Erdeli rozdelili druhé a tretie miesto.

Patrik Mikuš – nový na scéne

V kategórii MX1 Hobby sme zvyknutí na suverénne víťazstvá Janka Čuňočku, teraz však musel prvé miesto uvoľniť pre Lumarkt cupového nováčika, Patrika Mikuša. Patrik na margo súbojov o prvenstvo povedal:

„Jano je veľmi rýchly na motokrose, ja som však rýchly v endure. Keďže trať v Širokom ponúka pasáže, kde som si vedel nadbehnúť náskok, mal som navrch. Veľmi sa teším z prvého miesta.“

Na treťom mieste skončil Michal Galo. Marek Hornák z Kľačian si svoje prvenstvo statočne vybojoval nad Dávidom Ježovicom a Nikom Redajom, aj keď časové rozostupy medzi prvými troma boli malé a poradie sa v rámci dvoch finálových jázd menilo.

mikus

Veteránske triedy si to užili

Široký úsmev mal v Širokom tak víťaz kategórie MX4 (jazdci nad 40 rokov), Květoslav Lacko, ako aj Ukrajinec Vladimír Zavadetsky, víťaz kategórie MX4+ (jazdci nad 50 rokov) a rovnako aj líder historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek.

„Takmer domáci“ Tomáš Ondria hneď s dvoma víťazstvami

Tomáš Ondria býva v neďalekej obci Víťaz a hoci jazdí za ŠK Budimír, Širočania ho považujú za „svojho“. Urobil im veľkú radosť, keď vyhral v kategórii MX Junior a zároveň už druhýkrát si zo Širokého odniesol titul: „Najlepší jazdec po zadnom“. Západniari, Tomáš „Barny“ BarnošákChristofer Mudraninec doplnili juniorskú prvú trojku. Tento Lumarkt cup bol pre Juniorov výnimočný tým, že štartovali finálové jazdy spoločne s MX1 a MX2, čo divákom ponúkalo tie najkvalitnejšie výkony v jednom.

ondria

Hruška a Svitko na piedestáli

V kategórii MX2 to bol Jakub Hruška, ktorý sa po dlhej pauze kvôli zranenej obličke vrátil do sedla a suverénne ovládol MX2-ku pred Radoslavom MatulomTomášom Valachom. Každoročne sa do Širokého rád vracia aj Štefan Svitko, ktorého sme mali možnosť na Lumarkt Cupe privítať po prvýkrát. Dakarista Svitko si svojim štýlom jazdy okamžite získal dav a zo Širokého si odniesol víťazstvo v MX1 aj peňažnú odmenu pre najrýchlejšieho jazdca na kolo. Svitko si tak zmeral sily s druhým Vladom Kasalom a tretím Tomášom Pavlovčíkom.