Výsledky: ME motocyklov Enduro 2012 – Krompachy

Bang.sk

Tento víkend (16.-18.8.2012) sa lyžiarske stredisko v Krompachoch – Plejsy opäť stalo dejiskom vrcholného „enduro“ podujatia. Konalo sa tam finálové podujatie majstrovstiev Európy enduro, ktoré sa skladalo z dvoch samostatných enduro dní a záverečného motocrossu. Súčasťou finálového podujatia bol aj európsky šampionát národných tímov juniorov, veteránov a seniorov. Náš slovenský tím v zložení Štefan Svitko, Zlatko Novosád, Miroslav Ševela a Thomas Hostinský počas celých troch dní predvádzal skvelé výkony, ktorými si vyjazdili európsky bronz. Na druhom mieste sa umiestnil tím Nemecka a prvenstvo získal tím Talianov.

Jazda Mareka Giertla v extreme teste.

Na stupni víťazov sme mali zastúpenie aj medzi jednotlivcami. Thomas Hostinský získal krásne druhé miesto a ním si udržal tretie miesto aj v konečnom hodnotení ME triedy junior E2/E3. V kategórii ženy nás prezentovala Zuzana Gahérová, ktorá sa nedala zahambiť a vyjazdila si skvelú bronzovú priečku.

Na záverečnom motocrosse v Spišských Vlachoch zožal najväčší aplauz Štefan Svitko, ktorý v cieli aj napriek jednému pádu slávil bezkonkurenčné víťazstvo. V uvedenej triede senior E2 Štefan skončil na treťom mieste a pravdepodobne len neúčasť na predchádzajúcich podujatiach tohtoročných ME enduro mu neumožnila získať medailu i v uvedenom šampionáte sezóny 2012.