DMP & EEDC Round 1 – Poznan

Bang.sk

Drift Poznan

Na trati TOR POZNAŃ sa 20.- 21. Apríla uskutočnil driftersky šampionát DMP & EEDC. Na najrýchlejšej trati šampionátu bolo možné zhliadnuť jazdcov z Dánska, Bieloruska, Ruska a samozrejme Poľska. Príjemné počasie sľubovalo kvalitný zážitok pre divákov a rovnako aj jazdcov, ktorí sa najprv museli prebojovať kvalifikáciou aby sa mohli ocitnúť z oči- voči svojmu súperovi pri battloch. Prvé miesto v kvalifikácii obsadil Piotr Wiecek na novej technike Nissan Skyline R34, ktorá zrejme funguje správne pretože Piotr obsadil aj druhé miesto celkovo. Rovnako horúcu techniku sedlal aj známy Pawel Trela, ktorí vymenil svoju zbesilú Silviu S13,5 za Opel GT s motorom 2JZ. Pawel sa počas pretekov zoznamoval s novým autom,no technická závada mu nedovolila pokračovať a preto sa nekvalifikoval do neskorších battlov, no i tak predvádzal pozoruhodné prejazdy.

Piotr S14 drift

Stálica ako Marcin Carzasty na osvedčenej technike Nissan S14, ktorú sme mali možnosť vidieť na KOE Slovakiaring 2012 obsadil v kvalifikácii 2 miesto a svojou zbesilou jazdou to došmýkal na prvenstvo v prvom kole šampionátu. Tretie miesto obsadil Bartosz Stolarski na V8 poháňanej Silvií S14, ktorá vzbudzuje rešpekt svojím vzhľadom a prenikavým výskotom kompressora trčiaceho z kapoty. Ďalšie kolo DMP sa uskutoční 18. Mája na trati TOR Kielce,máme sa načo tešiť!

Zdroje: pfd.org.pl, eedc.me, aw.poznan.pl, youtube.com, maciejspychal.com