Monster Energy King Of Europe 2013 PRO Series Rd1 - Austria Greinbach


Bang.sk

KOE 1st rd AUSTRIA


Návrat legendy slovenského driftu, nečakané vypadnutia niektorých favoritov a skvelé výkony jazdcov aj takto by sa dalo zhrnúť prvé kolo seriálu Monster Energy King Of Europe 2013 PRO Series, na  ktoré sme Vás pozývali.


Od prvého kola si každý veľa sľuboval, či už to boli jazdci, ktorí si chceli vyskúšať svoju novú techniku, alebo diváci ktorí sa tešili na nové tváre a vyhrotené súboje na trati. Každý z nich si prišiel na svoje počas víkendu 20.-21.4.2013 pri rakúskom mestečku Greinbach na okruhu PS racing center. Už v prvý súťažný deň sa nervozita rozdelila medzi jednotlivých jazdcov a ich tímy, keď sa začala kvalifikácia. Mená ako Kerényi, Boulbes, Conti, náš Roman Kolesár, ktorí tvrdili muziku v minulom ročníku, si niesli bremeno určitých očakávaní. Navrátilec po dvoch rokoch Noro Kováčik, Illyuk, Calin, Monteverde, Marchenko, Lakatos zas naopak chceli prekvapiť a vyjazdiť si skvelú štartovaciu pozíciu do battleov.ochotnicky kurnava kolesar alexander Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach


Naša 5-tica slovenských jazdcov si počínala veľmi dobre, keď Noro Kováčik zajazdil štvrý, Roman Kolesár sa kvalifikoval dvadsiaty, Peter Kurnava s veľkou dávkou smoly 33-tí, keď mu o jedno miesto utiekol postup do Top 32, Igor Ochotnícky 40-ty a René Alexander 41-vý. Jazdci potom uložili tátošov do boxov, pred dôležitejším druhým dňom, kedy prišli na rad battle. Výsledky kvalifikácie si môžete pozrieť v plnom rozlíšení po rozkliknutí obrázka.Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach  Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach  Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach

Po krátkych rozjazdách to rozbalili Conti s Busim a Francesco si vyjazdil postup 8:2 a 6:4. Ďalej postúpili aj Pignanelli, Kerényi, Guillod, Noro Kováčik si tiež veľmi ľahko poradil s Berdajsom 8:2, 8:2, potom prišiel na rad súboj Romana Kolesára, ktorý mal nelichotivú pozíciu a musel poriadne zabojovať o postup z 20.miesta. Nastúpil proti talianovi Martellimu a po prvej várke jázd bol stav nerozhodný 7:3, 3:7, nasledovalo ďalšie kolo keď viedol Martelli vyhral súboj iba tesne 6:4, potom viedol Roman a rozhodcovia posúdili že to bolo nerozhodne 5:5 a Martellimu stačil na postup iba jediný bodík. Do Top 16 sa prebojovali ešte Lakatos, Vassia, Monteverde, Mota, Marchenko, Boulbes, Illyuk, Nalucci, Hountondji a Frank.


Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach  Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach

Po krátkej prestávke vyplnenej driftaxi sa boje preklopili do Top 16. Conti si s Pignanellim poradil 6:4, 10:0, Kerényi prešiel cez Guilloda 10:0, 10:0, potom prišiel na rad N. Kováčik s Martellim, ktorý poslal domov po tuhom boji Kolesára, kde Noro potvrdil svoju formu a vyjazdil si postup s výsledkom 7:3 a  5:5. Ďalej do Top 8 postúpili Lakatos, Monteverde, Boulbes, Illyuk a A. Frank.


Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach kovacik


Top 8 začalo súbojom Contiho a Kerényiho, dvoch rivalov o titul z minulého roka, v prvých jazdách to bolo nerozhodne 6:4, 4:6, nasledovalo nové kolo a Adam Kerenyi bol prezúvať gumy, to mu bolo aj osudné keď v prvej najrýchlejšej zákrute nechytil dostatočný grip a neštastne vyletel z trate kolmo do bariéry. Hrozivo vyzerajúca havária si však odniesla iba technika a Kerényi odišiel mávajúc divákom v Contiho aute do boxov.


Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach kerenyi crash  Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach

Náš Noro Kováčik jazdiaci na M3 E46 nastúpil proti Lakatosovi na E30 pickup a bol to súboj ako sa patrí. Noro nastúpil vo veľkom štýle 8:2, keď ušiel Lakatosovi, zdalo sa byť všetko rozhodnuté, no Lakatos zajazdil veľmi dobre a vyrovnal 2:8. Nasledovalo opakovanie Noro s veľkou dávkou smoly vyletel vo vracáku do vonkajšej strany zákruty a Lakatoš ho zvnútra obehol a to znamenalo 10:0 pre Lakatoša, v ďalšej jazde keď viedol Lakatoš, N. Kováčik zajazdil už iba 4:6 a rozlúčil sa s postupom. Veľmi tesne postúpil aj Boulbes cez Monteverdeho a pohodovo Frank cez Illyuka, ktorý mal technické problémy.


Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach


V semifinále Conti prešiel cez Lakatosa 7:3, 4:6 a Boulbes cez Franka. Finále potom vyhral po opakovaní Benjamin Boulbes a stal sa tak víťazom prvého kola série Monster Energy King Of Europe 2013 PRO Series.


Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach  Monster KOE Pro series RD1 2013 Austria Greinbach

 

Zdroje: KingOfEurope.net

Galéria