Monster Energy King Of Europe 2013 PRO Series Rd2 – France Bordeaux


Bang.sk

KOE

Úspešný víkend, ktorý mali naši drifteri na KOE Round I vystriedal trošku smolnejší týždeň, keď Noro Kováčik kvôli technickej chybe havaroval na pretekoch do vrchu Oždianske serpentíny, čím si značne poškodil karosériu auta. To mohlo znamenať odstúpenie od KOE Round II, no Noro vzal všetko pevne do svojich rúk a so skupinou šikovných pomocníkov sa mu za pár dní podaril reborn jeho neskrotnej E46 M3 Compressor.


noro E46 M3

Nešťastiu,i keď drobnému, sa nevyhol ani Roman Kolesár, keď cestou na Round II dostal defekt. Našťastie sa nikomu nič nestalo a s novým obutím sa rútili do Francúzka. Vo Francúzku sa zišla kompletná Košická zostava E46 M3 (Kolesár, Ochotnicky, Kováčik, Alexander), v čistom žabom upršanom počasí. Netrvalo dlho a počasie sa umúdrilo, nasledovali Kvalifikačné jazdy v ktorých dominoval nezastaviteľný Francesco Conti nasledovaný Nicolasom Delormeom a trojicu najlepších v kvalifikácií uzatváral Calin Ciortan.conti Jazdci nám predviedli niekoľko ohromných battlov, za zmienku stojí určite prvá Battle jazda Reného Alexandra ktorého "súper" bol Norbert Kováčik. Výsledkom bolo víťaztvo na strane Nora. Veľmi napínavé bolo sledovať aj Romana Kolesára, proti ktorému sa postavil víťaz KOE Round I Benjamin Boulbes. Po dvoch opakovaných jazdách z tohto súboja vyšiel víťazne Boulbes, ktorý v poslednom battly porazil Kolesára 6:4.


Víťazné poradie jazdcov bolo nasledovné:

1st Place: Francesco Conti (BMW M3 E92 GT4)
2nd Place: Calin Ciortan (Nissan S14 5.5 AMG)
3rd Place: Nicolas Delorme (BMW E30 S52B30)
4th Place: Amerigo Monteverde (BMW M3 E46 Supercharged)

V celkovom hodnotení vedie Francesco CONTI s 270 bodmi nasledovaný Benjaminom BULBESom s 190 a trojicu súperov o titul KOE uzatvára Adam FRANK s 160 bodmi.

RAW video z tréningových jázd, oficiálne video už čoskoro ;)Zdroje: KingOfEurope.net, youtube.com

Galéria