Rýchlosť a nebezpečie, to ponúka len PFD a Drift Allstars


Bang.sk

drift

22.- 23. júna nás poľský drift šampionát opäť pritiahol na jednu z najnebezpečnejších tratí v Európe a spolu s Drift Allstars asi aj na divácky najatraktívnejšiu trať vôbec. Nieje lepšie miesto kde by mohla Polska Federacja Driftingu a Budmat osláviť svoju 4 ročnú spoluprácu. Pri tejto príležitosti sa podarilo zoskupiť najlepších drifterov z celej európy aby predviedli čo dokážu.


V piatok sa odohrali prvé voľné tréningy a bolo jasne vidieť, že to bude historicky jedna z najťažších tratí šampionátu. Sobota sa niesla v duchu kvalifikácie, kde sa podaril ďalší historický kúsok, keď prvých 10 jazdcov bolo od seba delených len niečo cez 5 bodov. Nedeľa priniesla dážď, čo sa ukázalo ako veľmi nebezpečné v spojení s povrchom a úzkou traťou. Po niekoľkých ostrých jazdách pri ktorých neostal kameň na kameni sa rozhodlo posunúť hlavné battle o 2 hodiny kvôli neutíchajúcemu dažďu. Tesne pred posunutým štartom sa počasie umúdrilo a jazdci mohli ukázať svoje schopnosti, ktoré nabrali v sobotňajších tréningoch a kvalifikačných jazdách. Zaujímavosťou bolo, že prvý 4 kvalifikovaný boli vyradený hneď v prvých drift battle jazdách.


998606_613125278711824_1503723466_n


Nanešťastie aj ostatné battle neboli veľmi úspešné, za spomenutie stojí havária Romanski-ho pri kopírovaní vedúceho Nigel Colfer-a. Zvyšné jazdy sa zaobyšli bez vážnejších kontaktov. Víťazom tretieho PFD a prvého kola Drift Allstars sa stal Bartosz Stolarski, druhé miesto obsadil Alan Sinnot a treticu uzatvára Nigel Colfer.


podiumZdroje: drifted.com, pfd.org.pl, youtube.com


Galéria