Svidník v znamení tuning positive


Bang.sk

tuning party svidnik 2013Siedmy ročník Tuning Zrazu vo Svidníku priniesol niečo nové, niečo staré, ale hlavne veľa zábavy.  Od 9. do 11. augusta  sme sa nechali unášať v rytme silných motorov.


Svoju výnimočnosť nepredviedli len nové modely áut, ale aj tie staré, ktoré si tiež zaslúžia obdiv. Okrem upravených, vyladených a nadupaných áut, na návštevníkov čakalo vystúpenie Rytmusa so Suverenom, neodolateľné Sexy car wash a krásne missky. Nechýbali ani známi Dj-i ako EKG, Pepo a excelentný Milan Lieskovský. Mnohí Tuning Zraz vo Svidníku navštívili aj minulé roky a plánujú v tom pokračovať. Priebeh podujatia si pochvaľoval aj Ing. Tomáš Kromka, generálny manažér akcie.
„Každý rok sa snažíme priniesť niečo nové a lepšie. Na základe odozvy návštevníkov sa nebojím povedať, že tento ročník je najlepší. Sme hodnotení ako druhí najväčší na Slovensku. Povráva sa však, že sme najlepší. Organizovanie prvého ročníka bolo náročné, no vo Svidníku máme letisko, ktoré je veľké a nie je využívané komerčne. Vďaka tomu môžeme usporiadať všetky súťaže vrámci tuningu, okrem driftu a to z dôvodu aby sme nezničili letisko. Potrebovali sme 30 000 sk, čo je dnes 1000 eur a prišlo nám 200 áut. Mali sme zvuk z diskotéky, moderátora nám robil Dj. Dnes máme profi aparatúru a všetky šampionáty, ktoré sa dajú robiť vrámci takýchto podujatí na Slovensku, ako meranie audia, šprinty na 400 metrov alebo najkrajšie auto zrazu Show and Shine. Ide o medzinárodnú súťaž Česko-Slovenska, ktorú organizuje Cocaine Tuning Battle.“Tento rok Tuning Zraz Svidník navštívilo viac než 1000 áut, no presný počet ešte stále nie je známy. Dokonca sme mohli obdivovať aj krásu zahraničných áut. Svoje vytunené mašinky nám prišli predviesť ich majitelia z Maďarska, Poľska a Česka.


tuning zraz svidnik 2013

Na otázku, či sa chystajú aj ďalšie ročníky tohto podujatia a čo nové nás čaká, sme od generálneho manažéra akcie dostali rýchlu a jasnú odpoveď:
„Samozrejme chystáme aj ďalšie ročníky tohto podujatia, snažíme sa stále niečo vylepšovať. Napríklad tento rok sme hodnotili najkrajšie vysvietené autá, Light Tuning. Dohodli sme sa s UFO Tuningclub, ktorý je najviac vysvietený klub vrámci Slovenska, na bodovacej tabuľke. Táto tabuľka bola prvýkrát použitá na Slovensku a radi by sme ju zaviedli do praxe. Od budúceho roka by sme chceli zorganizovať aj šampionát.“Tento rok sme okrem zábavy a silných áut, boli svedkom aj nepríjemnej udalosti, kedy nezodpovedný šofér zrazil dvoch návštevníkov. Tomáš Kromka nám prezradil podrobnosti:
„Nehoda sa ešte stále vyšetruje. Takáto akcia sa organizuje na veľkom priestranstve a je ťažké ustrážiť všetkých účastníkov. Šofér, ktorý vlastnil Nissan skyline sa rozhodol, že svoje auto chce preparkovať, no spojku pustil príliš prudko a nabral na kapotu dvoch ľudí. Zranení boli dvaja, išlo o ľahké zranenia členkov a ruky. Odhadované liečenie bolo stanovené na štyri dni. Vodičovi namerali v krvi skoro dve promile.“tuning zraz svidnik 1 2013

Vráťme sa však ku krásnym autám a šikovným šoférom, ktorí svoje tátoše vylepšovali, až kým nedosiahli úplnú dokonalosť. Medzi takýchto majiteľov áut môžeme zaradiť aj Radoslava Petríka:
Tuning Zraz Svidník som navštívil už trikrát, no tento rok sa mi páči najviac. Dokonca som nabral odvahu a zúčastnil som sa aj súťaže v kategórii Francúzke autá (French Scene) a vyhral som 1. miesto. Svoje auto som upravoval približne 5 rokov, najviac ma stála hudba. Auto s ktorým som súťažil sa už podľa mňa viac vylepšiť nedá, preto som sa rozhodol ho predať a kúpiť si nové, ktoré môžem vylepšovať.“
Prvým miestom sa môže pochváliť aj Ján Olenič, ktorý súťažil v slalome:
„Som spokojný so svojim výkonom, vyhral som prvé miesto. Kamarát je na druhom mieste, takže sa teším. Pravidelne súťažím v súťažiach na tuning zrazoch a takmer každý rok si odnesiem nejakú trofej. Tento ročník Tuning Zrazu vo Svidníku sa mi veľmi páči, myslím, že sú veľkou konkurenciou pre všetky tuning akcie na Slovensku.“tuning zraz svidnik ročník 2013

Zábava bola v plnom prúde počas celého podujatia. Aj napriek búrke sme si mohli užívať celú akciu na plný plyn. Tento ročník Tuning Zrazu vo Svidníku bol viac než úspešný a tešíme sa na to, čo nás čaká o rok.Viac foto na našej FB fun page

Autor: Danka Kopernická

Foto: Martin Leško

Galéria