Flyboarding


Bang.sk

FLYBOARD-QATARMyslíte si, že na trh nemôže prísť už nič bláznivejšie, extrémnejšie alebo vzrušujúcejšie ? Ste na omyle. Prichádzame s ďalšou novinkou pri ktorej síce nejde o skoky z extrémnych výšok alebo lietanie v špeciálnych oblekoch, táto novinka nám umožňuje vyšantiť sa a vytvárať rôzne bláznivé kúsky vo vode. Predstavujeme Vám Flyboarding.


Ide o geniálny vynález, ktorého tvorcom je francúzky Jet Ski Racing Frank Zapata. Flyboarding vynašiel len pred rokom, a hneď zožal veľký úspech. Oslovil ľudí tak výrazne, že už v októbri 2012, sa konali prvé majstrovstvá sveta, do ktorých sa zapojilo 50 dychtivých flyboardistov z 21 krajín. Titul najlepšieho Flyboardistu získal francúzsky Freestyler Stephane Prayas.

flyboarding

Technicky nejde o board ale o jednoduché zariadenie pozostávajúce z dlhej hadice pripojenej k dvojici prúdových topánok a dvoch ručných držadiel. Ak ho chcete spustiť, užívateľ dá jednoducho nohy do popruhových topánok, druhý koniec hadice pripojí do silného motora Jet Ski. Po spustení tohto motora sa do hadíc pustí robusný prúd vody, čo poháňa človeka na druhom konci vysoko do neba a umožňuje mu robiť rôzne manévre, otočky či kotrmelce. Ručné držadlá predstavujú stabilizátor, ktorý pomáha udržať flyboard pod kontrolou.V prípade ak by ste mali záujem vlastniť Flyboarding, musíme Vás varovať, že jeho momentálna cena je 6.700 dolárov a výkonný motor Jet Ski nie je v cene zarátaný. Napriek tomu je vyskúšanie tejto novinky veľmi lákavé a môžeme zhodnotiť, že ďalší extrémny šport je naozaj tu !


Autor: Veronika Takácsová
Foto: dogonews.com
Video: youtube.com
Mohlo by Vás zaujímať
Hľadať

Reklama

Podobné články