Bikemagazin riders s podporou značky Rock Machine


Bang.sk

blizzTím Bikemagazin riders sa v sezóne 2013 posúva už do svojej štvrtej sezóny - v novej zostave, s novými partnermi aj s novými víziami.


Popredný Slovenský tím Bikemagazin riders podpísal v uplynulých mesiacoch zmluvu so spoločnosťou Bike Fun International, producentom bicyklov značky Rock Machine. Spoločnosť tak rozšírila svoje aktivity na podporu značky v Slovenskej republike, kedy k bikeparku Malinô Brdo pridala aj spoluprácu s vybraným zoskupením jazdcov.


Tím Bikemagazin riders prichádza túto sezónu s obmenenou zostavou, kedy talentovaného Ľuboša Staňa (druhý najlepší juniorský Slovák v celkovom hodnotení SPDH 2012) dopĺňa legendárny Matej Vitko. Ten sa po krátkej prestávke opäť v plnej sile vracia na závodnú scénu a jeho návrat vzbudzuje u súperov zaslúžený rešpekt. Z dievčat tentokrát vo farbách tímu nastúpi Sára Štěpitová, ktorej nielen úsmev bude ozdobou tímu.


Pretekári A tímu zostavy Bikemagazin riders sa tento rok zamerajú nielen na domáci najvyšší zjazdový seriál Slovenský pohár ale zúčastnia sa aj vybraných závodov v endure. Okrem pretekov menšieho významu majú Bikemagazin riders a Rock Machine namierené aj do Enduro World series, kde budú čerpať skúsenosti vo Francúzku a Taliansku. Doplnkovo sa pretekári zúčastnia aj ďalších vybraných eventov.


Na pokrytie takto širokej palety disciplín bude zostava Bikemagazin riders vyzbrojená tromi rozdielnymi typmi bicyklov značky Rock Machine. Zjazdové preteky absolvujú na bicykloch Whizz 90, enduro spolu s  allmountain eventami na najvyššom modeli Blizzard 90, pre pumptrack a tréningy budú testovať nové, ešte horúce prototypy rámov Whizz 4X.
Viktor Bolek, Bike fun International: “ Strategie značky se již dlouhodobě ubírá směrem bikeparků a freeride ježdění. Pro sezónu 2013 jsme se rozhodli zviditelnit Rock Machine nejen v oblasti downhillu, ale i v enduro disciplíně, která zažívá obrovský boom. Proto jsme oslovili všechny naše distributory s prosbou doporučit nám jezdce, kteří mají chuť závodit a zárověn chtějí ochutnat i polední EnduroMenu . Firma Sloger, dealer kol RockMachine pro slovenský trh, nám doporučila tým Bikemagazin riders, se kterým uzavřela pro závodní sezónu 2013 partnerskou smlouvu a to pro nás byl impulz k ideální spolupráci. Jezdce týmu Bikemagazin riders bychom chtěli využít nejen k závodnímu nasazení, ale i pro naše prezentace. Líbí se mi jejich styl „skvěle závodit a skvěle při tom vypadat“.team2
Peter Jakubík, Bikemagazin riders: “Značku Rock Machine si pamätám ešte z čias, kedy som sa po prvý krát dostal ako divák na zjazd a dual slalom. Petr Joch a Adam Vágner boli legendárna zostava. Verím, že s novou zostavou nášho tímu nadviažeme na úspechy z predchádzajúcich rokov a podporíme aktivity značky v maximálnom rozsahu. Veľmi sme zvedaví na enduro a AM závody, ktoré budú pre nás taktiež niečim úplne novým.”Partneri Bikemagazin riders:
Akzent media, Bajkula, Bikemagazin.sk, Bikepark Bachledova, Giant Bikepark Jasná Nízke Tatry, Panaracer, PosAm, Re-solution, Rock Machine, Rock Machine bikepark Malinô Brdo, Spoke, Suspension Clinic


O Bikemagazin riders:
OZ Bikemagazin riders pôsobí ako samostatná organizácia zameraná na podporu a rozvoj talentov v oblasti horskej cyklistiky. Počas predchádzajúcich sezón získali jazdci tímu množstvo pódiových umiestnení aj titulov majstrov a vicemajstrov Slovenska. V celkovom hodnotení klubov skončil tím ako druhý najúspešnejší slovenský tím už niekoľko rokov v rade. Bikemagazin riders si kladie okrem podpory vybraných jazdcov za cieľ aj aktívnu prácu s mládežou s ohľadom na ďalší možný rast a prípravu. V súčasnosti združuje takmer 100 členov z celého územia Slovenska. Viac informácií nájdete na bikemagazin.sk


team1

Viac informácií o značke Rock Machine. Stránky Slovenského zástupcu značky Rock Machine.

Zdroj: bikemagazin.sk

Galéria