Bikeri z celého Slovenska sa zídu na košickom sídlisku


Bang.sk

Cassovia downtown
Košice, 22. 9. 2012 – Aj tento rok sa na košickom sídlisku zídu cyklisti z celého Slovenska. Ich cieľom budú jedinečné preteky Cassovia Dowtown 2012. Ide o mestský zjazd, počas ktorého musí jazdec prekonať sériu prekážok. Tie budú tvoriť schody, umelo vybudované skoky, podjazdy či klopené zákruty.

Cassovia Downtown sa v Košiciach koná už po druhýkrát. Tento raz sa však organizátori rozhodli presunúť preteky zo sídliska Furča na sídlisko KVP. „Minulý ročník sme najväčší problém videli v križovaní trate s verejnou komunikáciou. Tomuto problému sme sa snažili vyhnúť aj tým, že sme trať situovali do pešej zóny na sídlisku KVP. Novinkou budú aj atraktívnejšie prekážky,“ povedal Tomáš Bačo, usporiadateľ pretekov.

Hlavnou ambíciou organizátorov je predstaviť tento šport aj ľuďom, ktorí ho nepoznajú. Downhill je na Slovensku situovaný zvyčajne do lesného prostredia.

Cassovia downtown
Preteky organizuje občianske združenie Enjoy the ride, ktoré združuje mladých ľudí, rekreačných aj závodných jazdcov. Cieľom združenia je hlavne osveta v oblasti športu – cyklistiky ako celku – v meste Košice a vštepovanie dobrých kultúrnych, sociálnych a predovšetkým športových hodnôt.
Hlavným partnerom podujatia je nadácia Intenda.

Pozvánka na PODUJATIE

plagat-cassovia-downtown
-------------------------
Viac informácií:
OZ Enjoy the ride
Martin Boršč – predseda združenia
0948 158 049

Zdroj: Tlačová správa