Dew Tour Bootcamp, pretek pre všetkých amatérskych skateboardistov !


Bang.sk

14DewTourAS_IntToolKit_BootcampA3_4MEK cz A2 1 kopieDew Tour Bootcamp je skateboardový pretek pre všetkých slovenských a českých skateboardistov vo veku od 13 rokov vyššie, ktorý sa koná v sobotu 9. 8. 2014Mystic Skateparku na pražskom ostrove Štvanice. Traja najlepší pretekári a víťaz best tricku, sa zúčastnia na európskom finále Dew Tour v holandskom Amsterdame.


Tento rok v lete, bude Mountain Dew hostiť úplne prvú európsku Dew Tour Am Series. V rámci kvalifikácie do hlavného preteku v Amsterdame sa budú konať Dew Tour Bootcampy v 5-tich európskych krajinách, a to v Holandsku, Veľkej Británii, Dánsku, Švédsku a Českej republike. Česko-Slovenská časť sa koná v najlepšom domácom skateparku v Prahe na Štvanici, kde sa koná aj svetový pohár Mystic Sk8 Cup. Prví traja pretekári a víťaz best trick contestu z týchto krajín pôjdu na konečnú zastávku Dew Tour Bootcamp, ktorá sa bude konať 31. augusta v Amsterdame, v rámci najväčšieho holandského festivalu Museumplein. Odtiaľ potom jeden víťaz zamieri do New Yorku ako VIP hosť na pretek Dew Tour Toyota City v Brooklyne a bude mať možnosť sledovať najlepších svetových profesionálnych pretekárov v jedinečnom streetstyle konteste, ktorý sa koná v kultovom House of Vans v Brooklyne.Prvý ročník Dew Tour BootcampuPrahe je pre všetkých domácich pretekárov veľkou výzvou. Vzhľadom na fakt, že sa v Českej republike už dva roky nekoná domáca tour Českého pohára, tak majú všetci pretekári jedinečnú príležitosť vyskúšať si atmosféru veľkého preteku bez stresu a v septembri sa potom zúčastniť najprestížnejšieho domáceho preteku - majstrovstiev Českej a Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať opäť v skateparku na Štvanici.


Preteky sa budú konať v osvedčenom a úplne novom skateparku, ktorý sa staval na tohtoročný Mystic Sk8 Cup. Hlavný pretek v streetstyle je rozdelený do jednotlivých jamov. Najprv prebehnú kvalifikačné preteky v skupinách po štyroch, ktoré sa budú konať v celom skateparku počas 3 a 4 minút, finále potom 5 minút. Vo finále bude štartovať 16 najlepších pretekárov. Po skončení hlavného preteku príde na rad divácky obľúbená disciplína Best trick a to počas 30 minút na novej Moutnain Dew prekážke. Ide o klasický americký piknikový stôl, ktorý príde na miesto pôvodného zábradlia na centrálnej prekážke v tvare strechy. Výkony jednotlivých účastníkov budú hodnotiť traja rozhodcovia a head judge.


Dew Tour Bootcamp (1)

Domáceho preteku sa môže zúčastniť až 100 pretekárov vrátane kompletnej českej a slovenskej skateboardovej špičky. Tešiť sa môžete na jazdy Maxima Habanca, Tomáša Vintra a tohtoročného víťaza Mystic Sk8 Cupu 2014, Martina Peka. „Dew Tour Bootcamp je skvelá šanca pre všetkých, zúčastniť sa preteku takého formátu a ešte mať šancu postúpiť do ďalšieho kola až na európske finále v Amsterdame, čo je skvelé mesto. Koná sa tam množstvo akcií a európske finále bude určite zážitok. New York City je samo o sebe mesto miest tak je to veľká motivácia sa tam vôbec ísť pozrieť.“, hovorí o preteku Martin Pek.


Súťažiť sa bude nielen o účasť v európskom finále v Amsterdame 31. augusta 2014, ale víťazi si navyše rozdelia prize money vo výške 3000 eur a vecné ceny od Mountain Dew, Vans, Volcom a Skullcandy.
„Mystic Skatepark Štvanice je najlepší český skatepark a mladí pretekári budú mať po celý čas k dispozícii zázemie v podobe úschovne vecí a občerstvenia. Aby sme uľahčili účasť čo najväčšiemu počtu pretekárov, z ktorých mnohí vzhľadom na svoj vek ešte nemajú žiadny vlastný príjem, štartovné je pre všetkých zdarma,“ dopľňa marketingová manažérka Pepsico pre ČR a SR Maria Baričičová s tým, že vstup bude zdarma aj pre divákov.Pre divákov budú v priebehu pretekov pripravené súťaže o vecné ceny od Vans a Mountain Dew, večer potom pre všetkých afterparty s najlepším českým rapom z labelu Bigg Boss. Klasici českej hudobnej scény Vladimir 518, La4 a DJ Mike T, držitelia cien Anděl, vystúpia spoločne na jednom pódiu s novým menom a nádejou pražského rapu MC Refew, ktorý je novým členom labelu Bigg Boss.


Dew Tour Bootcamp (2)

LINE UP Dew Tour Bootcamp v Prahe:
09:00 - začiatok registrácie pretekárov
12:00 - štart kvalifikácie
16:30 - finále
18:00 - Best Trick Contest
19:00 - vyhlásenie výsledkov a predanie Prize money
19:30 - koncert Vladimira 518
21:00 - after party s DJ


Štartovné na pretek a vstup pre divákov je ZDARMA!

Dew Tour Bootcamp Praha

Zdroj: Filip Púchovský

Galéria