Do košickej Steel Arény mieria nielen Európske supercrossové hviezdy!


Bang.sk

Už po druhýkrát si budú môcť fanúšikovia supercrossu vychutnať show na dvoch kolesách v podaní nielen európskych top jazdcov. V druhú februárovú sobotu prinesie EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16 do košickej Steel Arény 18 špičkových pretekárov z Kanady, Francúzska, Talianska, Španielska, Čiech, Estónska, Maďarska a Slovenska. Pozvanie prial aj minuloročný víťaz, Charles Lefrancois, ktorého najväčšími vyzývateľmi budú Talian Matteo Bonini, Estónec Gert Krestinov, Čech Filip Neugebauer či Kanaďan Kade Walker.  Štartovacia listina je už zverejnená na oficiálnom webe podujatia www.supercorss.sk, alebo na  sociálnych sieťach Supercross Slovakia.


Final Bracket tournament 2016 Rider18

EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16 zaujal tých najlepších
Promotér René Ražek z ATV teamu:


„Sme nesmierne hrdí na to, že aj napriek dátumovej kolízii so seriálom pretekov v Anglicku, Arenacrossom, sa nám podarilo získať zvučné mená, ktoré v Steel Aréne urobia show. Zatiaľ čo minulý rok sme jazdcov pozývali na „neznáme podujatie bez mena kdesi na Slovensku“, bolo náročné si získať ich dôveru. Tento rok sa nám jazdci ozývali sami od seba, že chcú byť súčasťou Slovenského supercrossu. Vďaka úspešnému minulému ročníku sme museli mnohým začínajúcim jazdcov povedať nie a dať prednosť hviezdam supercrossového neba akými určite sú: Matteo Bonini, Kade Walker, Filip Neugebauer, Joan Cros, Gert Krestinov. Som presvedčený, že výbornú atmosféru vytvoria aj miláčikovia publika z minulého roka: Bence Szvoboda, Martin Michek, či Petr Bartoš. Ja osobne sa špeciálne teším na Kade Walkera, ktorý je v tejto sezóne mimoriadne vo forme, na nemeckých ADACkoch berie samé pódiové miesta, ale aj na výborného taliana Mattea Boniniho, ktorý zabojoval na medzinárodnom supercrosse na výstave EICMA a vyhral.“Prvá top štvorka z minulého roka sa neobjaví kompletná,  chýbať bude Musquin
„Všetkých v tíme nás mrzí, že medzi nami nebude Mika Musquin, minuloročný vicemajster, ktorý je po páde na roletách vo Francúzsku paralyzovaný a pripútaný k lôžku. Keby sme ho v Košiciach mali, bola by minuloročná top štvorka kompletná.“ Vyjadril sa Marián Štefančin, promotér.Bilancia Francúzov na podujatí bude však aj napriek Musquinovej neprítomnosti ohromujúca. Z 18 jazdcov bude 6 Francúzov, 4 Česi, 3 Taliani a po jednom z Kanady, Slovenska, Estónska, Španielska a Maďarska.


2015_1st_Lefrancois_2Musquin_3Cros_4Michek

Na štart sa postaví aj staviteľ strate a nebude chýbať ani slovenské zastúpenie

Zatiaľ čo v minulom roku zobral takmer 24hodinový patronát nad výstavbou trate Honza Brabec, tento rok sa rozhodol, že si pridá. Okrem výstavy sa bude musieť pripraviť aj na súťažné zdolávanie vlastnej práce. Skúsenosti z amerických tratí mu však výrazne hrajú do karát pri oboch aktivitách. Diváci si prídu na svoje aj po vlasteneckej stránke, pretože sa na štart postaví jediný Slovák - Košičan, Juraj Popovicz, ktorý od minulého roka poctivo trénoval. Má len tie najvyššie ambície a podporu domáceho publika.

TRACK_Supercross Europe stars 2016

Trojhodinová show plná prekvapení zakončená Monster after party

Od 18.00 do 21.00 sa o zábavu v Steel Aréne postarajú DJ EKG, EGO, tanečnice Grimmy, pyrotechnická show či interakcia s publikom, kde sami diváci budú môcť udeliť „divokú kartu na postup“ či rozhodnúť o tom, kto skočil najlepší whip a získa 500 eurovú prémiu. Programom Vás budú moderátorsky sprevádzať: Radka Kovaľ Mazáková a Ján Žgravčák.

Program EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16

PIATOK 12.2.2016
• Príprava trate
• Tlačová konferencia EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016 v Hoteli ROCA (Južná trieda 117, Košice).
• Autogramiáda jazdcov pre verejnosť

SOBOTA 13.2.2016
• 10:00 – 11:00 registrácia jazdcov v Hoteli ROCA
• 11:00 - 11:30 technické preberanie motocyklov (Steel Aréna, Nerudova 12, Košice)
• 11:45 - 12:00 Rozprava jazdcov
• 12:10 - 13:30 oboznamovací tréning
• 13:40 - 15:50 meraný tréning
• 15:00 - 17:00 PRESTÁVKA
• 17:00 Otvorenie Steel Areny pre verejnosť
• 18:00 Začiatok EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2016 - moderuje Radka Mazáková a Ján Žgravčák
• 22:00 After party MONSTER v Noise aréne v KošiciachPredpredaj lístkov

Lístky na najdynamickejšiu motoudalosť roka, EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2O16, si môžete kúpiť v sieti Ticketportal, v sieti Eventim alebo cez oficiálny web podujatia www.supercross.sk

Zdroj: Organizátor