Halový supercross po prvýkrát na Slovensku !


Bang.sk

supercross 2015 Košice

XAWAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT prinesie slovenským fanúšikom možnosť po prvýkrát zažiť atmosféru halového supercrossu vo vypredanej Steel Aréne v Košiciach. Akcia dostala oficiálnu záštitu Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) a zúčastní sa jej 16 vybraných európskych jazdcov z Čiech, Slovinska, Maďarska, Talianska, Francúzska a Španielska. V trojhodinovej show okrem turnaja európskych supercrossových hviezd vystúpia aj tanečnice GRIMMY, Monster Girls, jazdecká skupina HoleShot Punx aj najlepší pitbajkoví piloti zo Slovenka a Čiech.


Do Steel Arény navezú 600 tatroviek hliny
„Steel Aréna má kapacitu 7000 miest a aj napriek tomu, že predaj ešte nie je ukončený, očakávame, že to bude do posledného miesta. Je to moderná disciplína, kde je dôležitá technika jazdy a zručnosť a rýchlosť, preto sa ani nedivím, že ľudia o to majú záujem. Ja sám som veľkým fanúšikom supercrossu a doteraz som mal možnosť sledovať ho len v televízii – preto keď prišla myšlienka usporiadať takéto podujatie na Slovensku, neváhal som. Formát Head to Head, teda dvaja jazdci na rampe, jeden postúpi a jeden vypadne, sa nám zdal ako dostatočné atraktívny pre slovenských fanúšikov.“ povedal organizátor René Ražek z ATV teamu.


honza bralec - stavitel trate supercross

Staviteľom trate na XAWAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENTe bude známi supercrossový jazdec, dnes tréner, Honza Brabec ml.
“ Košická trať bude absolutně odlišná od těch jaké motocrossové tratě známe normalně. V hale budou velmi těžké prvky jako je například “roleta” nebo proskakovací sekce, kde se jezdec musí trefit přímo do dopadu aby mohl skočit další skok. O trati jsem hodně přemýšlel a čerpal z dlouholetých zkušeností ze stavby supercrossů a hlavne z testování tratí v USA. Trať chci postavit co nejvíce do rychla aby měla dynamiku.. Jinak na Košický závod se velmi těším protože to bude super podívaná, když dva jezdci bojují o každý metr na trati a jede se opravdu na 110%. Oproti klasickému motocrossu toto bude více agrasivnější závod, takže diváci se mohou těšit na zažitek, který je bude opravdu svedat ze sedadel!!!“Na stavbu trate v Steel Aréne majú organizátori len 24 hodín, počas ktorých musia naviesť a technicky upraviť 1500 m3 čo je asi 600 tatroviek hliny.
„Tento netradičný superocrossový formát, teda turnaj dvaja na dvoch v hale na hline, sa na Slovenku organizuje po prvý krát. Slovenská motocyklová federácia (SMF) oceňuje snahu a odvahu organizátorov (ATV team) sa na niečo také podujať. My to jednoznačne vítame a berieme to ako veľmi príjemné oživenie začiatku sezóny. Po dakarských úspechoch Štefana Svitka a Ivana Jakeša, sa slovenský motocyklový šport posúva opäť o krôčik vpred aj vďaka supercrossu v Košiciach, pretože pritiahne do našej krajiny výborných európskych jazdcov.“ vyjadril sa na margo supercrossu v Košiciach prezident SMF, Peter Smižík.návrh trate Supercross 2015


Favoritmi sú Musquin, Lefrancois, Kappel


Konečná štartovacia listina obsahuje týchto 16 jazdcov: Szvoboda Bence (HU), Hugyecz Erik (HU) Mattia Buso (ITA), Theo Urbas (SLO), Marek Sukup (CZE), Martin Michek (CZE), Lukas Komprda (CZE), Petr Bartoš (CZE), Laurent Dohr (FRA), Theo Roptin (FRA), Robin Kappel (FRA), Mickael Musquin (FRA), Guillaume Fegli (FRA), Charles Lefrançois (FRA), Javi Fernandez (ESP), Joan Cros (ESP);
„Keďže sa na Slovensku nenachádza žiadna tréningová supercrossová trať, na ktorej by si mladí jazdci mohli vyskúšať túto technicky mimoriadne náročnú motocrossovú disciplínu plnú akcelerácie, technických skokov a brzdenia, má Slovensko málo supercrossových reprezentantov. Verím, že práve preteky v Steel Aréne by mohli slúžiť ako motivácia na rozvoj supercrossu v našich končinách.“ povedal prezident SMF, Peter Smižík.Bracket tournament 16_names (1)


ceny supercross

Turnajový systém HEAD to HEAD


16 supercrossových jazdcov si zmerá sily turnajovým spôsobom HEAD to HEAD, jeden na jedného. Jazdci budú nasadení do eliminačného pavúka podľa výsledkov z meraného tréningu (1.-16., 2.-15., ..., 8.-9.). Bude sa štartovať z rampy pre dvoch, v každej jazde si obkrúžia trať dvakrát a pôjde sa na dve víťazstvá. Výsledok jednej dvojice tak bude buď 2:0 pri prevahe jedného z nich, alebo 2:1 v prípade, že prvé dve jazdy sú nerozhodné a dvojica bude musieť absolvovať ešte tretiu, rozhodujúcu jazdu. Odmeny pre prvých 4 jazdcov budú vo výške: 1.miesto – 3500 €, 2.miesto – 2000 €, 3.miesto – 1000 €, 4.miesto – 500 €.Počas prestávok bude o zábavu postarané


Spoločnosť YCF prinesie na Supercross do Košíc aj najlepších pitbajkových pilotov zo Slovenska a Čiech: pilota YCF Slovensko a víťaza seriálu MORAVIA CUP, Jakuba Pauloviča (SK), ale aj Ludeka Jankovského (CZE), Žigmunda Pauloviča (SK) a Mares Martina (CZE). Spoločne predvedú exhibíciu na pitbikech od YCF - jednu takúto motorku vyhrá na konci show v tombole aj niekto z divákov. Počas druhej prestávky sa zasa predstaví jazdecká skupina HoleShot Punx, ktorá predvedie bláznivú Goon ride – teda komické predvedenie jazdenia určené výsostne pre škodoradostné oko diváka.


PREDAJ VSTUPENEK


Lístky na EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2015 sa dajú zakúpiť v sieti ticketportál , v pokladni Steel Arény Košice alebo u nás na stránke www.supercross.sk.


Navrh bilboard_Supercross_nova

Galéria