King Of Europe 2012 round 7 Croatia - Osijek "Speed festival"


Bang.sk

koe osijek 2012Zraky všetkých nadšencov a fanúšikov driftu sa počas uplynulého víkendu upreli na trať v chorvátskom meste Osijek. Jazdci tam zvádzali tesné boje o posledné body do šampionátu pred dvojnásobne bodovaným finálovým kolom.

 

winers romania koe 2012

 Takto vyzeralo víťazstvo Romana Kolesára pred týždňom na v poradí 6.podujatí v Rumunsku.  Adam Kerenyi znovu ukázal, prečo si naňho tento rok treba dávať pozor. Maďarský drifter vyhral kvalifikáciu a prevŕšil svojich konkurentov v štyroch zo šiestich hlavných kategóriách. Ako obvykle boli v nedeľu popoludní všetci najlepší jazdci pripravení na knock-out kolá. Všetci obľúbení jazdci vrátane niektorých drifterov zo Srbska, Chorvátska a Slovinska vytvorili konečnú top16.


 

Ciortan Calin sa stretol v semifinálovej vyraďovačke s víťazom kvalifikácie Adamom Kerenyim . A publikum videlo jednu z najťažších bitiek sezóny. Po dvoch opakovačkách Kerenyi zvíťazil. V druhom semifinále medzi Francesco Conti a Romanom Kolesárom to bolo tiež veľmi tesné: Slovenský jazdec vyhral v opakovačke s jednobodovým vedením 4:6.

calin kerenyi osijek 2012

Takže vo finále sa opäť stretli Roman Kolesár a Adam Kerenyi, a urobili tak mnohým de-ja-vu z minulého týždna. Po troch jazdách ktoré nepriniesli víťaza si nakoniec maďarský jazdec našiel spôsob ako nezopakovať 6.finále. Vyhral štvrtú jazdu s najtesnejším náskokom 6:4 a dostal 120 bodov do celkového hodnotenia.

kerenyi kolesar  koe constanta 2012

Poradie na stupňoch víťazov v Chorvátsku vyzeralo takto:

1. Adam Kerenyi
2. Roman Kolesár
3. Ciortan Calin

V celkovom poradí Conti zostáva na prvej priečke s 640 bodmi. Kerenyi je na druhom mieste s 590 pred Kolesárom s 560 na treťom mieste. Vysoké napätie panuje pred záverečným podujatím King Of Europe sezóny 2012 od 5-7.10. na Slovakia Ringu, kde sa tí najlepší drifteri Európy pobijú o titul za účasti špičky zo seriálov D1 a Formula D-Star Daiga Saitoa a vypália tam históriu betónu.

kolesar osijek koe 2012Roman Kolesár sa takto vyjadril pred posledným pretekom na Slovakia ringu : "Posledné dva závody sme mali prvé a druhé miesto ! Dohromady máme tento rok 3 pódiové umiestnenia z KOE. Máme to výborne našliapnuté pred posledným závodom ! Veríme že vydrží technika a forma pretože máme chuť zabojovať ! Držte prsty a znova Ďakujeme všetkým fanušikom za podporu !!!"

 

 

Zdroje: dotzmag.com , driftR.ro , Goran Berovic

Galéria