Najvyššia motokrosová liga na Slovenku = MX OPEN 2018


Bang.sk

SpVlachy-88809Seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose, MX OPEN, sa bude v sezóne 2018 odohrávať na šiestich tratiach po celom Slovensku. Začiatok sa nezadržateľne blíži, pretože prvý motokros sa odohrá už v polovici apríla v Gbeloch. Pokračovať sa bude v Myjave, tradične na sviatok práce, 1.mája. Jediné preteky na východnom Slovensku budú v Mníšku nad Hnilcom, nováčikom v kalendári je podujatie vo Veľkých Uherciach a veľké finále sa odohrá v Šenkviciach. Minulú sezónu sa osvedčilo pôsobenie promotéra ESX media, a preto aj v tomto roku pripravujú pre divákov aj jazdcov mnoho atrakcií. Preteky MX OPEN bude exkluzívne vysielať televízia DIGI Sport, účasť prisľúbili aj jazdci zvučných mien a tímy nielen zo Slovenka ale aj Čiech, Maďarska a Poľska. Diváci si priamo na podujatí budú užívať FUN zónu (x-box MXGP, fotenie sa s motorkami, podpisové akcie favoritov...) atrakcie pre deti a dospelých, Monster Energy show a hlavne skvelé preteky na kvalitných tratiach.


radeklavicka_mx_mmsr_gbely_2017_2384

Nová éra motokrosu pokračuje ...Chceme sa zlepšovať, lákať na podujatia kvalitných pretekárov, oddaných fanúšikov a serióznych partnerov aj sponzorov motokrosu. Úloha promotéra bola pre slovenský motokros až do minulého roka tabu. Razili sme si cestu, aby boli spokojní partneri, motocyklová federácia SMF, jazdci aj diváci. Myslím, že sa to každým podujatím zlepšovalo a teraz sme v bode, kedy štartujeme druhú sezónu. Veľmi sa z toho tešíme. Podarilo sa nám na túto sezónu dohodnúť spoluprácu s televíziou DIGI Sport, ktorá bude vysielať všetkých šesť podujatí MX OPEN zo záznamu. Ďalšou dobrou správou je, že nám sľúbili účasť na pretekoch skvelí jazdci nielen zo Slovenska ale aj z okolitých krajín, čo určite dvihne úroveň a bude sa na čo pozerať. Spomeniem napríklad Filipa Neugebauera z Čiech, Benceho Szvobodu z Maďarska a aj nášho najlepšieho Slováka, Richarda Šikyňu. Vďaka mediálnemu zastrešeniu v minulej sezóne si dokázali niektorí jazdci dohodnúť spolupráce so silnými partnermi, ktorý im zabezpečia kvalitné motorky, výstroj aj tréningy. Posúvame tento šport viac do povedomia a je to cítiť aj zo správania sa teamov a jazdcov. A tak to má byť“. Vyjadril sa promotér seriálu MX OPEN, René Ražek z ESX media.Terminy MX OPEN 2018

Nadšenie pre nadchádzajúcu sezónu si nenechal pre seba ani viceprezident SMF pre motokros, Luboš Löffler:
Tento rok máme o jedno podujatie viac ako vlani. Pribudli Veľké Uherce, od ktorých si veľa sľubujem, nakoľko motokrosový areál tam zobrala pod palec šikovná paria ľudí na čele s Tomášom Pavlovčíkom.  Potešujúce tiež bolo, že nám na federáciu prišil list od našich južných susedov, ktorý si vyžiadali kalendár našich pretekov, aby podľa neho mohli prispôsobiť ten svoj, pretože zaregistrovali zvýšený záujem maďarských jazdcov na našich pretekoch. To je dobrý impulz a vedie ma k záveru, že promotér urobil slovenskému MX majstráku naozaj dobrú reklamu. Osvedčila sa nám aj štruktúra podujatí, kde diváci za jeden deň nepozerajú na mnoho rozjázd a strácajú sa v tom, kto jazdí, kedy a kde. Namiesto toho sa pôjdu dvakrát dve hlavné rozjazdy MX OPEN a MX2, plus dve veteránske rozjazdy“.

ESX Cup Vislanka 2017Pretekári celú zimu ladili formu a už onedlho ukážu, čo natrénovali. Bence Szvoboda (HU), minuloročný majster ČR v MX2 kategórii sa v roku 2018 predstaví už len v kategórii MX1 a to na nemeckom ADAC-u, v Čechách a aj na Slovensku.
„Na minuloročný slovenský majstrák  mám veľa pekných spomienok, hlavne na Šenkvice, kde som dokázal zvíťaziť v oboch rozjazdách. Podujatia MX Open považujem za organizačne zvládnuté a pripravené na veľmi vysokej úrovni s kvalitnou účasťou jazdcov. Zimná príprava sa mi vydarila podľa predstáv a cítim sa v dobrej forme. V tejto sezóne budem pretekať už len na 450 -ke, čiže v kategórii MX1. Zatiaľ neviem či sa budem môcť zúčastniť na kompletnom seriáli slovenského majstráku MX Open, o tom sa ešte rozhoduje.“Filip Neugebauer (CZ) sa na Slovensku tiež ukáže: „Celý seriál MX OPEN bohužiaľ nebudem vedieť odjazdiť kvôli mojim jazdeckým povinnostiam na nemeckom ADAC-u. Minulý rok sa mi slovenský MX OPEN veľmi páčil a preto verím, že prídem aspoň do Šenkvíc a Sverepca. Dúfam, že opäť divákom predvedieme pekné motokrosové súboje až do cieľovej pásky.“ Jeho tímový kolega, Šimon Jošt, má MX OPEN ako sezónnu prioritu: „Teším sa na všetky trate z kalendára, ale asi najviac na Gbely, a tiež som zvedavý ako budú vyzerať Veľké Uherce. Cez zimu som sa pripravoval poctivo a tak dúfam, že to bude vidieť. Mojim cieľom na sezónu 2018 je čo najlepšie umiestnenie na MX OPEN, na ADAC a tiež v Čechách“.René Ražek prezradil, čo s týmom vymysleli pre sezónu 2018 a aké osvedčené veci sa chystajú zachovať: mysmemotokros„Čo sa týka vylepšení a noviniek, tak v tomto roku sme sa rozhodli posvietiť si na mládež. Naši juniori dostanú priamo na pretekoch možnosť vyskúšať si malé pretekárske motorky. K dispozícii bude tréningová trať, skúsení inštruktori a výborné stroje. Týmto krokom sledujeme to, aby bežní chlapci z davu mohli pričuchnúť k tomuto krásnemu športu a možno o rok ich budeme mať v motokrose mládeže. Čo sa určite chystáme zachovať bude FUN ZONA, kde sú pohodlné sedačky a vaky na oddych, X-box konzola s hrou MXGP, MX OPEN OFFICIAL STORE ( oficiálne tričká, mikiny, čiapky, šálky a iné ), fotostena a pretekárska motorka. Budú sa v nej konať aj ďalšie akcie ako napríklad autogramiády či Monster Energy show. Samozrejmosťou zostanú aj pekné grid grils na štarte, profesionálny branding trate a atmosféra ako na MXGP“.


Plagat A3 GBELY 2018 x7Sezónu MX OPEN 2018 otvoríme v GBELOCH v polovici apríla


Minulý rok mal motokros na Záhorí v Gbeloch veľký úspech medzi jazdcami aj divákmi. Táto moderná a technicky náročná trať, nedávno postavená Gregom Atkinsom z Nového Zélandu, otvorí tohtoročnú sezónu. Vďaka dobrej lokalizácii si prídu zajazdiť Slováci, Česi a aj Poliaci. Nedeľa, 15.4.2018, bude patriť na Záhorí motokrosu.Sledujte MX OPEN na sociálnych sieťach


Foto a videopríspevky live priamo z pretekov, ako aj súťaže o vecné ceny budú intenzívne prebiehať na sociálnych sieťach, preto nezabudnite sledovať Facebook: https://www.facebook.com/MXOPENSK/ ako aj web stránku: https://mxopen.sk/sk/. Na instragrame sledujte profil MXOPENSK a vždy keď z pretekov pridáte fotku, nezabudnite dať hashtag #mxopensk.


Autor: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková