Posledná zastávka Red Bull Cliff Diving World Series 2010 na Hawai


Bang.sk

Hoci si veľa ľudí myslí, že rodiskom cliffdivingu bolo Acapulko v Mexicu, v skutočnosti je to však na Hawaii, kde sa konalo aj posledné podujatie Red Bull Cliff Diving Series 2010. Po poslednej zastávke vo Švajčiarsku čakal na všetkých zúčastnených dlhý let.
Red Bull Cliff Diving Series 2010

Jeho konečné miesto určenia bola skupinka ostrovov v strede Tichého oceánu. Tropický raj ostrova Hilo čakal na 12-tich skokanov.
1. Hassan Mouti (FRA)
2. Kent De Mond (USA)
3. Michal Navratil (CZE)
4. Cyrille Oumedjkane (FRA)
5. Andrey Ignatenko (UKR)
6. Orlando Duque (COL)
7. Artem Silchenko (RUS)
8. Steve Black (AUS)
9. Eber Pava (COL)
10. Alain Kohl (LUX)
11. Slava Polyeshchuk (UKR)
12. Gary Hunt (GBR)

K celkovému prvenstvu mal najbližšie Gary Hunt, ktorému stačilo na prvenstvo získať z posledného podujatia jeden bod. Hunt v tejto sezóne potvrdzoval svoje kvality, keď vyhral štyri podujatia z piatich. Skokani mali k dispozícií tri skoky do vody. Pričom po dvoch skokoch prvých šesť postupovalo do fináloveho kola a zvyšní šiesti bojovali o umiestnenie na 7. až 12. mieste. Minuloročný celkový víťaz Orlando Duque dostal oneskorený darček k jeho narodeninám. Vyhral prvé podujatie v tejto sezóne. Druhým a zároveň celkovým víťazom celej série 2010 sa stal brit Gary Hunt. Tretie miesto obsadil ruský skokan Artem Silchenko, ktorý po prvýkrát dosiahol známku 10.

Foto: redbull.com
Zdroj: 5min.com, redbull.com
Video: 5min.com