Pozvánka: Prague Downtown 2013


Bang.sk

sticker_pgdt_newŠialenci sa budú preháňať Prahou. Pripravte sa na Prague Downtown – jedinečný zjazd borcov na horských bicykloch.


Prague Downtown je medzinárodný pretek horských bicyklov v zjazde na trati s umelo vytvorenými prekážkami v historickom centre Prahy. Termín konania tejto výnimočnej akcie je stanovený na sobotu 7. Septembra 2013


Prague Downtown bude naozaj jedinečný pretek, ktorý Praha ešte neochutnala. Zjazdová trať pre horské bicykle ponúkne na 750 metroch štartovaciu rampu, 9 umelých prekážok a skokov. Po celej jej dĺžke budú diváci svedkovia množstvo neľútostných súbojov o stupne víťazov. Atraktívny pretek by mal predstaviť tento šport širokej verejnosti a prísľub účasti svetovej downhillovej špičky prilákať mladú generáciu.


K výnimočnosti Prague Downtownu by mala prispieť okrem medzinárodnej účasti top jazdcov taktiež zvolená lokalizácia. Tá by sa mala stať Praha 1. Trať je naplánovaná z Petřínských sadů, cez areál Strahovského kláštora a cez Strahovské nádvorie na Pohořelec. „Jsem si jist, že atraktivní kulisa Prahy dodá závodu neopakovatelný náboj a věřím, že celý závod bude jak pro diváky, tak pro jezdce neopakovatelným zážitkem. S vedením MČ Praha 1 jsme předběžně konzultovali možnosti povolení a zatím to vypadá, že by nám Praha 1 mohla vyjít v ustrety vstříc. “ - povedal Tomáš Pejša z agentúry HCore Production, ktorá túto akciu organizuje.


TRACK_MAPA

Účasť na prvom ročníku Prague Downtown prisľúbili špičkoví českí jazdci svetového formátu ako Michal Prokop, Tomáš Slavík, Lukáš Měchura, Matěj Charvát alebo legendárny šialenec Richard Gasperotti. „To sú prvé potvrdené mená. So zahraničnými hviezdami sme v štádiu riešenia o ich účasti. Veľkým lákadlom je myslím aj to, že vstup na akciu bude ZADARMO. Každopádne je načo sa tešiť - dodal Tomáš Pejša.


Sprievodný program ponúkne závod v dirt jumpu (skoky na kole), best trick na cieľovom skoku a podporu kapiel The Prostitutes a Prague Conspiracy.


Generálnym partnerom akcie je spoločnosť ČEZ. Hlavným partnerom je energetický nápoj Monster Energy. Táto akcia je pod záštitou primátor hlavného mesta Prahy Bohuslav Svoboda.


Viacej o akcii nájdeš na týchto stránkach, praguedowntown.cz alebo pgdt.cz

Predbežný program preteku:

13:00-14:30- kvalifikácia mtb
14:30-15:30- kvalifikácia dirt jump
15:30-17:30- hlavný závod mtb
18:00-19:30- finále dirt jump
19:30- vyhlásenie víťazov mtb
20:00- vyhlásenie víťazov dirt jump
20:00-22:00- hudebné vystúpenie
22:00- koniec akcie + afterparty

Promo 2013

Zdroj: Monster energy

Galéria