Report: Brno Bike Expo


Bang.sk

Bike ExpoLen pred pár dňami sa zatvorili brány výstavy Bike Expo v Brne a týmto by som sa rád podelil o svoje dojmy.

Brno je krásne mesto v ktorom som ešte nebol, ale napriek tomu ma očarilo hneď na prvý pohľad. Nájsť výstavisko bolo jednoduché, tak isto ako vybavenie akreditácie a samotný vstup. Celkovo to bola vlastne multi výstava ktorej celkový názov znel: SPORT Life - Bike Brno - Caravaning Brno - Dance Life Expo 2012.

Bike Expo

Nás zaujímala najviac časť Bike a Sport life. Času bolo málo a pozerania veľa, plus každý deň sa konali iné akcie tak spomenie len tie, ktoré sa mi podarilo zazrieť. Atmosféru Bike časti dopĺňali exhibície bikerov v bikeparku postavenom vo vnútri haly. Chalani sa celkom predvádzali a dávali si všetko od table-topov a no-footrov až po backflip-tailwhip.

Bike Expo BMX

V týchto priestoroch bolo pár stánkov s BMX vybavením a oblečením. Ďalej nás pred vstupom do Bike haly čakali české kolobežky, ktoré sme aj patrične odskúšali. V samotnej výstavnej časti boli zastúpené vo väčšine firmy z česka, ale našli sa aj slovenské a dokonca čínske firmy. Veľký podiel vystavovaných exponátov mali elektrobicykle, čo potvrdzovalo, že sa tešia mimoriadnej obľube ako bikerov tak aj laickej verejnosti- ako alternatívny dopravný prostriedok. Zo zaujímavostí by som ešte spomenul stánok venovaný cyklo-expedícii za polárny kruh alebo výstavu historických bicyklov. Čo sa týka vystavovaných strojov a komponentov, to by asi bolo na dosť veľa riadkov, preto si radšej pozrite fotogalériu.

Bike Expo v Brne

Po Bike časti sme si pochodili a poobchytkávali čo sa dalo aj v ostatných častiach, na Sport life boli pripravené dokonca dve umelé lezecké steny, simulátor surfu, simulátor dažďa na test oblečenia a mnoho iného. Chválim aj stánky s pivečkom a klobáskami za rozumné ceny. V skratke – mali sme si nechať na túto výstavu viac dní, lebo popri ďalších povinnostiach ktoré sme tu mali, sa všetko za jeden deň nedalo stihnúť.

Autor: Michal Gordiak
Foto: Zuzana Zatrochová

Galéria