2. ročník Trespass Downhill Cupu vo Veľkom Folkmari opäť nesklamal


Bang.sk

Rok uplynul veľmi rýchlo, ani som sa nenazdal a opäť som zavčasu ráno vstával na budík s poznámkou PRETEKY ! Pri pohľade z okna som neveril vlastným očiam, pršalo. Napriek rannému sklamaniu z počasia mi neostávalo nič iné než sa obliecť a pustiť do príprav.


trespass downhill cup

Smerom k trati sme stretli prvé auto s pretekármi. Pri pohľade naňho som tajne dúfal, že tých áut bude viac. Napriek tomu, že počet online prihlásených jazdcov dovŕšil číslo 65, obával som sa, že dážď účastníkov pretriedi. Na moje prekvapenie sa ich na pretek dostavilo presne 60, takže v konečnom dôsledku som bol s účasťou spokojný.


Medzi zúčastnenými pretekármi sa nachádzali známe tváre, ktoré u nás boli neraz jazdiť alebo tí, ktorí sa zúčastnili minuloročnej akcie. Všetkých som po roku u nás s radosťou privítal. Úsmev na tvári mi tiež vyčarili noví jazdci, ktorých Folkmar zaujal a verím, že v ďalších rokoch ich bude stále pribúdať.


trespass downhill cup 2013

Okolo desiatej dozneli posledné dozvuky dažďa a tak sa všetko mohlo rozbehnúť. Prvý jazdci sa už vo veľkom vyvážali alebo si to vyšľapávali po ceste. V priestoroch cieľa neprestávali pribúdať autá. Jedlinka ešte nikdy nezažila nápor toľkých áut naraz, ale všetko sa dalo zvládnuť aj napriek mokrému povrchu.


2. ročník tresspas downhill cup

Tréningové jazdy prebiehali bez väčších problémov a tak sme sa pomaly dostali k prvej meranej jazde v semifinále. Trať začínala byť vyjazdená a časy sa zrýchľovali. Najviac ma prekvapil Viliam Benka, ktorý odjazdil celú jazdu bez reťaze a zadelil čas 2:05:06 a vo finále sa zlepšil ešte o 2 sekundy. Z celkového počtu 32 pretekárov v kategórii Full skončil jedenásty a tým si získal môj obdiv.


Tresspas downhill cup

Hardtailisti nakladali rovnako dobre ako Fullisti. Víťazovi tejto kategórie Michalovi Jankilovi sa vo Folkmari asi zapáčilo a tak si obhájil minuloročné víťazstvo s časom 1:46:93 a na prvého Fullistu Martina Palka s časom 1:46:07 mu chýbali len stotiny.


2. ročník trespass downhill cup

Celý pretek z môjho pohľadu hodnotím celkom dobre, ale stále je čo zlepšovať. Najviac si cením pochopenie (väčšiny) pretekárov pri probléme s vývozom a priateľské rady počas priebehu preteku. Aj vďaka takýmto ľudom viem, že sa oplatí organizovať takéto akcie. Napriek mnohým neprajníkom nájdem vždy u niekoho podporu na to, aby sa to dotiahlo do konca. A aj vďaka Vám mám chuť pokračovať ďalej. Takže vidíme sa zase o rok nech tradícia pokračuje. ;)


Miňo Amboz - Trespass Downhill cup

Celkové výsledky nájdete na tomto linku.

Viac foto nájdete na FB fun page

Autor: Miňo Ambroz

Foto: Veronika Takácsová, Jakub Papcuňár

Galéria