Richnava cez víkend hostila bikerov


Bang.sk

spolocna foto Richnavský DH Cup Zdravíme Vás, ešte plný spomienok a dojmov z vydarenej nedeľnej akcie s názvom Richnavský DH Cup. Keď sa niekoľko mesiacov dozadu partia chalanov zúčastnila na prvom školení projektu KomPrax, neverili by, že sa im niečo takéto podarí. Pre projekt boli chalani nútení zo svojich hláv vyžmýkať čo najlepší rozumný návrh. Ako zarytí bajkeri neúnavne premýšľali, aby Európske peniaze použili čo najlepšie. Postupne vznikal približný rozpočet a zoznam vecí, ktoré boli na realizáciu potrebné.


Robota na seba nenechala dlho čakať a chlapci sa postupne pustili do úprav lokálnej trati v Richnave. Intenzita príprav sa zvyšovala a vyvrcholila stavaním stanov a ťahaním pások. Propagáciu akcie výrazne uľahčila sociálna sieť Facebook a internetový portál o extrémnych športoch Bang.sk. Aj napriek zaneprázdnenosti, nakoniec akciu poctili celodennou návštevou.


Oraganizátor Richnavský Dh Cup

V depe už od rána čakali kopy papierov. Chalani postupne vybavovali prichádzajúcich jazdcov. Prví sa ukázali už okolo 9tej, a hneď brúsili tréningové jazdy na suchej a prašnej trati. Štartovacie čísla prestali ubúdať takmer až pri 50-tke. Medzi prihlásenými jazdcami sa objavila aj jedna holka, ktorá sa na trati nedala zahanbiť.


1Energy Richnavský DH Cup


Organizátori sa o účastníkov starali ako v bavlnke. Ponúkali im občerstvenie vo forme bagiet, domácich koláčov, rôznych maškŕt a samozrejme zabezpečovali pitný režim. Ani bajky neobišli naprázdno. V servisnom stánku, pre nich boli prichystané náhradné diely, ak by sa niečo pokazilo. O bezpečnosť sa staral miestny záchranár.


KomPrax Richnavský DH Cup


Na trati bikerov čakali skoky, ostré zákruty a v tomto suchu aj najväčšia prekážka - more PRACHU. Už po niekoľkých jazdách bolo zjavné, že trať sa mení na prašnú kĺzačku. Na obed sa jazdci posilnili bagetou a mohli sa chystať na štart. Poludňajšie slnko všetkých nemilosrdne pripekalo. Ako prví sa na štart postavili žiaci, ženy a po nich mladiství do 20 rokov. Práve tí už viedli napínavé súboje o každú sekundu. Dlho neprekonaní čas Matúša Klinčaka nenašiel v svojej kategórii premožiteľa. Skupinka na štarte sa postupne zmenšovala až ostali len tí najostrieľanejší a najstarší jazdci kategórie nad 20 rokov. V tejto kategórii sa nenachádzali len zvučné mená z okolia, ale aj HT matadori SPDH, Pavol Kičin či Pali Magda. Práve na ich výkony čakalo publikum v cieli.


Pavol Magda Richnavský DH Cup

richnavský DH Cup 2013

Ukončenie tejto kategórie prerušil príchod sanitky, kvôli zdravotným problémom jedného z jazdcov. Prítomný záchranár celú situáciu zakrátko upokojil, a odovzdal ho krompašským lekárom. Pretek pokračoval ďalej a chalani v depe sa zabávali ,,osviežovaním,, finišujúcich súťažiacich. Napätie v cieli, po odštartovaní Pavla Kičina bolo priam hmatateľné. Za veľkých ovácii doletel do cieľa, a stal sa najrýchlejším jazdcom v
Richnave.


Pavol Kičin, Bang Downhill Team:
Trať bola celkom fajn. Vidno, že sa chlapci snažili. Ak by som im mohol poradiť, zamakal by som ešte na plynulosti trate, aby nebola taká sekavá. Taktiež skoky strašne nakopovali. Ak by namiesto krátkych a prudkých boli trošku dlhšie a plytšie, bolo by to super. Po organizačnej stránke hodnotím akciu na výbornú, cítil som sa tu veľmi dobre. Bola tu skvelá zábava a super ľudia. S výsledkom som spokojný, keďže sa mi podarilo zajazdiť najrýchlejší čas.Pavol Kičin, Pavol Magda Richnavský DH Cup
Pavol Kičin Bang DH Team Richnavský DH Cup
Pavol Kičin Bang

vyhodnotenie Richnavsky DH Cup

Vysledky:

Kategória: ženy
1. Zuzana Gadušová 3:33

Kategória: žiaci (do 15)
1. Peter Karaffa 2:00
2. Peter odrobina 2:06
3. Juraj Kováč 2:11

Kategória Mladiství(15-20)
1. Matúš Klinčak 1:35
2. Dominik Molnár 1:39
3. Jakub Puhalla 1:40
Martin Šuba 1:40

Kategória: Dospelí (20+)
1. Pavol Kičin 1:34
2. Pavol Magda 1:36
3. Jaroslav Puhalla 1:38

Videjko od chalanov


Viac foto nájdete na našom FB Fun page

Autor: Dávid Brutovský
Spracovala: Veronika Takácsová
Foto: Veronika Takácsová

Galéria