Roman Kolesár víťazne aj na domácej pôde !

Bang.sk

Cez víkend 12-14.7.2013 na parkovisku pri hale Cassosport sa konali oficiálne prvé driftérske preteky v Košiciach. Pretekov sa zúčastnila slovenská driftérska špička ako napr. usporiadateľ Noro Kovačik, Román Kolesár, Ivan Vlček ale aj jazdci z Maďarska.  Na štart sa postavila približne dvadsiatka jazdcov, ktorí si vyskúšali trať za sucha ale aj za dažďa.

Už v piatok poobede prebiehali tréningy jazdcov na mokrej trati.

IMG_6499

V sobotu ráno bolo zamračené, no našťastie nezačalo pršať. Tréningy a DRIFTAXI boli v plnom prúde.

IMG_7137

Pred kvalifikáciou sa zišli jazdci na rozprave.
Počas nej sa konal sprievodný program CAR-WASH a STUNT-SHOW.

baby

Pred kvalifikáciou sa rozpršalo a tak to pokračovalo až do večera.
V kvalifikácii bol najlepší Marián Nikš na BMW e46 V8 PICK-UP.
Za ním Noro Kovačik na BMW e46 M3, a tretí Ivan Vlček tiež na BMW e46 M3 GTR.

IMG_6981

Náročnosť trate si vyžiadala svoju daň.
Po prvom dni preteky muselo ukončiť  zopár jazdcov.
Ani Marka Hučka neobišli problémy.

IMG_8157

Nerovnosť trate spôsobila veľké problémy najmä jeho zníženému a rozšírenému BMW e30 V8 PICKUP, ktoré dávalo neskutočné uhly a kopec dymu.
Viacnásobné zváranie držiaka čápu ramena na zadnom pravom otočáku nevydržalo a v battle proti Norovi Kovačikovi nevydržalo.
Marko Hučko bol nútený odstúpiť.

IMG_8021

Každý dúfal, že počasie sa umúdri aspoň v nedeľu. A stalo sa!
Nedeľa bola krásny slnečný deň plný zábavy, adrenalínu a šmykov.
Tie si prišlo vychutnať množstvo divákov, ktorí sa pokúsili aj o mexickú vlnu.

IMG_8051

Po tréningových jazdách opäť nastala prestávka, ktorú vyplnili stunt rideri, CAR-WASH a mažoretky.

IMG_6892

Po nich nasledovalo predstavenie jazdcov divákom.

e46

V battloch sa stretli len tí najlepší z najlepších.
Najlepšie  z nich si viedol Roman Kolesár aj napriek problémom s chladením jeho motora.

IMG_8223

Preteky sa uskutočnili na parkovisku, kde bežne trénujú autoškoly alebo sa tu šmýkajú Košičania. Povrch tu bol dosť nerovný a nebol prispôsobený na rýchlosti aké sa tu jazdili cez víkend. Určite aj to bol dôvod, prečo mi dnes v prvom kole a v prvej zákrute odišla poloos. Kvôli tomu sme dnes trénovali o 2,5 hodiny menej. Bohužiaľ táto trať nieje ideálna, sú oveľa lepšie trate, ale musíme sa týmto podmienkam prispôsobiť.

Hneď za ním, aj napriek mierne rozbitému autu skončil Ivan "Vlko" Vlček na BMW e46 M3 GTR.

IMG_8281

Tretí skončil Tomáš Ježek na Nissane Silvia S14

jezek

Štvrté umiestnenie sa ušlo domácemu jazdcovi a usporiadateľovi v jednej osobe Norovi Kovačikovi. Aj napriek tomu, mu gratulujeme a ĎAKUJEME za tieto krásne preteky !