Seriál Slovakia MX & QUAD CHAMPIONSHIPS 2016


Bang.sk

MX a Quad Slovakia Championships
Priaznivci motošportu sa môžu v sezóne 2016 opäť tešiť na seriál pretekov pre motocross a štvorkolky SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS 2016. Ide už o šiesty ročník tejto veľkolepej akcie. Organizátori si pre Vás tento rok pripravili 5 pretekov na overených tratiach na Záhorí, konkrétne v Strážoch a Gbeloch, tiež v Beckove, Lovčici a Čataji. Máme sa na čo tešiť !


Termíny pretekov:

17.4.2016 Šaštín Stráže
01.5.2016 Beckov
22.5.2016 Lovčica
21.8.2016 Čataj
10.9.2016 Gbely

MX a Quad Slovakia Championships 2

INFORMÁCIE PRE JAZDCOV:

Licencie

Všetci jazdci, ktorí sa chcú zúčastniť SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS 2016 musia mať vydané licencie ČAM typu H a E (deti do 12 rokov). Celoročná licenicia je za 25 eur. Jazdec, ktorý nebude mať celoročnú licenciu a bude chcieť nastúpiť na pretek si môže zakúpiť jednodňovú licenciu priamo na preteku za poplatok 7 eur po vyplnení žiadosti a po predložení potvrdenia od lekára. Vlastníci licencie SMF nepotrebujú k jednodňovej licencii potvrdenie od lekára, ale preukážu sa licenciou.


Kategórie a postup jazdcov pre QUAD

V tejto sezóne sa pre quady zrušila kategória Quad ELITE. Prihlásiť sa môžete do nasledujúcich kategórií:

QUAD Profi
QUAD Hobby Open
QUAD Senior
QUAD Junior I a QUAD Junior II.

Jazdci z kategórie QUAD Hobby Open, ktorí skončili v celkovom poradí v minulej sezóne na prvých troch priečkach, postupujú do kategórie QUAD Profi.

foto MX a Quad pohár

Kategórie a postup jazdcov pre MX

Pre motokros je kategórií viac, je viac postupujúcich, respektíve prestupujúcich jazdcov a je aj veková zmena v kategórii. V kategórii MX Open Začiatočník a MX Open Hobby je posunutá minimálna veková hranica nižšie, a tak sa tento rok môžu do týchto kategórií prihlásiť jazdci vo veku od 15 rokov. Horná hranica zostala nezmenená, t.j. 39 rokov.


Kategórie sú nasledovné:

MX65, MX85
MX2 Junior
MX2 Začiatočník, MX Open Začiatočník
MX2 Hobby, MX Open hobby
MX Profi
MX4 a MX4+

Kategórie MX Open Začiatočník a MX2 Začiatočník sú určené pre začínajúcich jazdcov bez väčších skúseností!


Prví piati najlepší jazdci z kategórie MX Open Začiatočník postupujú do MX Open Hobby a tak isto aj prví piati jazdci z MX2 Začiatočník postupujú do MX2 Hobby. Jazdci na “malých” MX2 motorkách jazdiaci minulú sezónu v MX Open Začiatočník si môžu vybrať, či postupujú do MX Open Hobby alebo do MX2 Hobby. Tak isto aj postupujúci jazdci z MX2 Začiatočník si môžu vybrať postup do MX Open Hobby.


Do kategórie MX Profi postupujú prví piati najlepší jazdci z kategórie MX Open Hobby, MX2 Hobby a prví traja z MX2 Junior 125 ccm a MX2 Junior 250 ccm.


O postupe, respektíve prestupe do vyššej kategórie môže rozhodnúť aj organizátor SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS na základe ich veľmi dobrých výsledkov.


Jazdci postupujúci z tried MX2 Hobby a MX Open Hobby vo veku od 13 do 19 rokov majú na výber, či sa prihlásia do MX Junior, alebo do MX Profi.


Ako po minulé roky, aj tentokrát štartujú niektoré kategórie spolu, ale samozrejme sú vyhodnocované každá samostatne. Je tu ale zmena a jazdci štartujúci spolu v rozjazdách nesmú mať rovnaké čísla. To si treba skontrolovať v nominačke.


Spolu štartujúce kategórie:

MX Open Začiatočník s MX2 Začiatočník
MX Profi s MX2 Junior
MX Open Hobby s MX2 Hobby
MX 85 s MX 65

MX a Quad Slovakia Championships 3

Štartovné

Quad Profi, Quad Senior, Quad Hobby Open – 35 €
Quad Junior I, Quad Junior II – 30 €
MX2 Junior, MX4, MX Hobby, MX Začiatočník, MX Profi – 30 €
MX65, MX 85 – 25 €

Bodovanie seriálu

Aby bol jazdec bodovaný, musí prejsť ½ celkového počtu kôl prejdených víťazom.

( Výnimkou je kategória Quad Junior I )

1. miesto 25 bodov 11. miesto 10 bodov
2. miesto 22 bodov 12. miesto 9 bodov
3. miesto 20 bodov 13. miesto 8 bodov
4. miesto 18 bodov 14. miesto 7 bodov
5. miesto 16 bodov 15. miesto 6 bodov
6. miesto 15 bodov 16. miesto 5 bodov
7. miesto 14 bodov 17. miesto 4 body
8. miesto 13 bodov 18. miesto 3 body
9. miesto 12 bodov 19. miesto 2 body
10. miesto 11 bodov 20. miesto 1 bodPartneri

Hlavný sponzor: Motocorse.sk, predajca a dovozca nielen offroadových motoriek (Beta, Gas Gas, Husqvarna) a doplnkov (Acerbis), ale aj cestných motoriek (MV Agusta, Triumph, Moto Guzzi, Aprilia, Vespa, Piaggio, Gilera, Derbi).Partneri: MS Klimatizácie, Storm racing a Maad.sk

Hlavnými mediálnymi partnermi sú: Fullgas.sk, CountryCross.sk, Motoride.sk, Šport.sk a Digisport.

Mediálni partneri: slovak-motorsport.net, motolevel.com, RB report, Offroad magazín, Quadmania.cz, motomagazín, milujeme motokross, quad race.cz, Studio 511, Grip.tv.sk, JB Photography.Zdroj: fullgas.sk
Foto: JB Photography

Galéria