Bang DH Team a sezóna 2014


Bang.sk

Bang DH Team sezóna 2014Sezóna 2014 bola pre Bang DH Team v znamení úspechov, no žiaľ aj veľmi nepríjemných zranení. V začiatkoch sa jazdci zúčastňovali rôznych akcií, či už Slovenského pohára, lokálnych pretekov, niektorí aj Moravsko-Slovenského pohára, Bikefestov a Bike Campov ešte v plnom počte. No cca v polke sezóny dvom z nich účasť na zvyšných pretekoch zabránili nešťastné zranenia. Všetci však napokon dotiahli sezónu do úspešného konca, či už na bicykli alebo bez neho.


Ako tých pár mesiacov prežívali samotní jazdci, ich ciele, úspechy a pády si nenechajte ujsť v ich výpovediach.


Sezóna 2014 očami jazdcov


V rámci Slovenského pohára nás v kategórii Hobby reprezentoval Peter Sedlák – Seďo. Počas sezóny sa mu aj tohto roku naskytla príležitosť zúčastniť sa Bikecampu Filipa Polca v pozícii inštruktora. Neobišlo ho tam však nepríjemné zranenie po ktorom bol nútený predčasne ukončiť sezónu. Zo zranení sa už zotavil a pomaly sa dostáva znovu do formy.


_MG_9853

Začiatok sezóny sme si v Mráznici užili v plnom počte. Zastihlo nás tam asi najchladnejšie jarné počasie a poriadny vietor, ktorý so sebou bral depo po depe. Po Mráznici sme absolvovali dvakrát po sebe Malú Lučivnú, kde som si parádne zajazdil. Naša jazdkyňa Zuzka však nemôže povedať to isté, pretože si na tejto trati užila niekoľko zranení. Po 3. kole SPDH sme ostali už len traja. Na spomínanom Bike Campe som prezmenu mal neprijemný pád ja. Natrhol som si stehenný sval. Kvôli tomuto zraneniu som bol odpísaný do konca sezóny. Tým pádom nám ostali len dvaja nádejní jazdci Pali Kičin a Dodo Ondič, ktorí nakoniec dotiahli sezónu do úspešného konca hlavne v zdraví, aj napriek menším zraneniam. Na všetkých som mimoriadne hrdý.Collage b

V kategórii Hardtail hviezdil Pavol Kičin, ktorému sa zaslúžene podarilo vybojovať prvenstvo v celkovom hodnotení.

_MG_9810

Moja sezóna začala už zimnou prípravou s osobným trénerom Mišom Uličným. S ním som si stanovil aj cieľ na sezónu – stať sa víťazom Slovenského pohára vo svojej kategórii. Prvý pretek som absolvoval v poľskej Wisle, kde som po páde vo finálovej jazde skončil na 4.mieste. Za tým nasledoval prvý pretek Slovenského pohára, kde som sa umiestnil na 2 mieste. Ďalšie kolo sa konalo v Malej Lučivnej na trati č.1. Táto trať mi veľmi sedí, potvrdilo sa to aj suverejným víťazstvom v semifinálovej jazde s 12 sekundovým náskokom a finálovej jazde s náskokom cca 7 sekúnd pred druhým jazdcom. Toto víťazstvo ma automaticky hodilo do čela priebežného hodnotenia. Túto pozíciu som si samozrejme do konca sezóny ustrážil a môj dlhoročne očakávaný a doposiaľ nesplnený sen sa stal po 7 rokoch realitou. Získal som titul Víťaza Slovenského pohára v kategórii Hardtail. Počas sezóny som sa zúčastnil aj mnohých lokálnych pretekov, kde som sa tiež umiestňoval na popredným priečkach. Bodkou za celou sezónou a možno aj posleným pretekom na HT-čku bolo finálové kolo Moravsko-Slovenského pohára. Tamson si to pravdepodobne poslednýkrát vychutnal na blatistej trati a zajazdil obe jazdy na 1. miesto.


Collage kicin

S ďalšou sezónou prídu aj nové výzvy. Hlavnou je presedlanie na celoodpružený bicykel ,odjazdenie celého Slovenského pohára a možno aj pretekov v Európe. Dám do toho všetko a verím, že podám čo najlepšie výkony a budem robiť dobré meno klubu aj sebe.


Rád by som na záver poďakoval svojmu trénerovi Michalovi Uličnému, kamarátom, ktorí ma počas celej sezóny podporovali, všetkým tímovým sponzorom a môjmu osobnému sponzorovi Jozefovi Salajovi a jeho nadácii. Samozrejme nášmu Bang teamu a mojim úžasným rodičom, bratovi a priateľke. Ďakujem a teším sa na ďalšiu sezónu.Collage kociin

V kategórii Junior zabojoval mladý zjazdársky talent Jozef Ondič. Počas celej sezóny si obhajoval svoje kvality skvelými výsledkami, či už celkovým víťazstvom v Moravsko - Slovenskom pohári alebo získaním titulu Vicemajster SR vo svojej kategórii, či účasťou na svetových pohároch.


IMG_7876-2

Som veľmi rád, že som mohol odjazdiť väčšinu pretekov, ktoré som si na túto sezónu naplánoval v seriáli MSDH a SPDH. Vďaka bohu bez zranení a väčších pádov, ktoré by ma mohli odstaviť už hneď na začiatku sezóny. Tak isto ma teší, že som mal možnosť reprezentovať aj svoju krajinu na svetových pohároch a majstrovstvách sveta, za čo ďakujem sponzorom, rodine a každému čo ma v tomto športe podporuje. Sezónu som ukončil na poslednom kole MSDH víťažstvom. Pomaly sa už rozbieham v zimnej príprave, ktorá bude tento rok dosť tvrdá, keďže v budúcej sezóne má čaká najrýchlejšia kategória Elite.Collage

V sezóne 2014 sme medzi seba prijali aj novú posilu Zuzku Gadušovú. Bola to jej prvá súťažná sezóna, na ktorú makala celú zimu. Hneď na prvých pretekoch sa jej výborne darilo, no Malá Lučivná sa pre ňu stala zakliatou.

Rok 2014 je pre mňa prvým v ktorom som začala súťažne pretekať za Bang DH Team. V prvom kole SPDH v Mráznici som sa umiestnila na peknom treťom mieste, čo ma dosť prekvapilo a zároveň potešilo. Ďalšie kolá žiaľ neboli až také úspešné. V 2.kole SPDH v Malej Lučivnej som počas nedeľňajšej semifinálovej jazdy spadla a skončila v nemocnici s otrasom mozgu a pár odreninami. Preteky som z toho dôvodu nedokončila.


_MG_0513


3.kolo SPDH nebolo o nič šťastnejšie. Konalo sa tiež v Malej Lučivnej. Pri nedeľňajšom povinnom tréningu som spadla. Pocítila som bolesť v chrbte ale nebrala som to veľmi vážne, tak som "odjazdila" aj semifinálovú a finálovú jazdu. Pri večernej návšteve nemocnice ma čakalo nepríjemné prekvapenie. RTG ukázal zlomeninu hrudnikového stavca. Po tejto skutočnosti sa pre mňa definitívne sezóna 2014 skončila a veľkú časť som preležala v nemocnici. V celkovom poradí som sa umiestnila na 6-tom mieste. Momentálne som vo fáze rekonvalescencie. Pomaličky sa púšťam aj do zimnej prípravy, ktorej budem venovať väčšinu môjho času, aby sa sezóna 2015 začala v krajšom svetle a hlavne bez zranení.Collage zuz

Matúš Korýtko v tejto sezóne v teame pôsobil ako tréner. Svoje dlhoročné zjazdárské skúsennosti odovzdáva nielen našim jazdcom, ale zúčastňuje sa aj Bike campov ako inštruktor. V tejto sezóne mu však šťastie neprialo a ani on sa nevyhol pádom s nepríjemnými následkami.
V tejto sezóne som mal v pláne byť viac trénerom ako jazdcom.Podarilo sa to len z časti. Mal som dva ťažšie pády, ktoré ma vyradili na väčšiu časť sezóny. Čo ma ale teší, je účasť na Bike campe v Bachledovej doline, kde som aj tento rok mohol odovzdať svoje skúsenosti nádejným mladým zjazdárom, o ktorých v tomto športe budeme ešte určite veľa počuť!Collage matus


Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom, ktorí pomohli vytvoriť jazdcom priaznivé podmienky počas celej sezóny. Konkrétne ide o DEMA Senica, Maxxis, ABT consulting, Soof.sk, Bang Media, Lemur.sk, PROSTOHermanovce nad TopľouŽeleziarstvo RENAPOL, Nadácia Jozefa Salaja a Spišské Vlachy.


.Ďakujeme.

CELKOVÉ VÝSLEDKY jazdcov:

Pavol Kičin

Slovenský pohár, kategória Hardtail:

1.kolo Slovenského pohára Mráznica....2.miesto

2.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 1....1.miesto

3.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 2 + MSR....3.miesto

4.kolo Slovenského pohára Jasná....2.miesto

5.kolo Slovenského pohára Ružomberok....6.miesto (pád vo finálke)

6.kolo Slovenského pohára Košutka....6.miesto

Celkovo 1.miesto v Slovenskom pohári 2014 v kategórii Hardtail

Lokálne preteky:

Holeshotpunx Cup Veľký Folkmar....1.miesto

Bicross Dobšiná....2.miesto

DH cup Július....2.miesto

Iné:

Moravsko-Slovenský pohár, finálové kolo....1.miesto

Diverse Downhill Contest Poľsko WISLA....4. miesto

Pavol Kičin vyhodnotenie

Dodo Ondič

Slovenský pohár, kategória Junior:

1.kolo Slovenského pohára Mráznica....4.miesto

2.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 1....40.miesto

3.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 2 + MSR....3.miesto

4.kolo Slovenského pohára Jasna....2.miesto

5.kolo Slovenského pohára Ružomberok....1.miesto

6.kolo Slovenského pohára Košutka....1.miesto

Vicemajster SR v kategórii Junior

Celkovo 2. miesto v Slovenskom pohári 2014 v kategórii Junior.

Moravskoslovenský pohár, kategória junior:

1. Moravsko-Slovenský pohár Kálnica....5.miesto

2. Moravsko-Slovenský pohár Veľké Karlovice....5.miesto

3. Moravsko-Slovenský pohár Koutý nad Desnou....1.miesto

4. Moravsko-Slovenský pohár Velká Rača....1.miesto

5. Moravsko-Slovenský pohár Bíla....3 miesto

6. Moravsko-Slovenský pohár Horna Marikova....1.miesto

Celkovo 1. najrýchlejší Junior v seriáli Moravskoslovenského pohára 2014

Iné:

Diverse contest Wisla-Stozek....3.miesto, junior

Reprezentoval SR:

Svetový pohár Leogang 

Svetový pohár Hafjell

Dodo Ondič výsledky

Zuzka Gadušová

Slovenský pohár, kategória ženy:

1.kolo Slovenského pohára Mráznica....3.miesto

2.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 1....semifinále 6.miesto (pád)

3.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 2 + MSR....4.miesto (pád - predčasné ukončenie sezóny)

Moravskoslovenský pohár, kategória ženy:

Moravskoslovenký pohár Kálnica....6.miesto

Zuzka gadušová vyhodnotenie

Peter Sedlák

Slovenský pohár:

1.kolo Slovenského pohára Mráznica....33.miesto (bez reťaze)

2.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 1....27. miesto

3.kolo Slovenského pohára Mala Lučivná 2 + MSR....30.miesto (pád)

Inštruktor:

Bikecamp Filipa Polca - pád, predčasné ukončenie sezóny

Sedo výsledky

Sme zvedaví, čo nám prinesie nová sezóna.


bang DH Team

Foto: Veronika Takácsová, Marek Marcinaško, FB

Autor: Veronika Takácsová

Galéria