Slováci a Volcano Boarding ?


Bang.sk

....skvelý zážitok len za 20 dolárov. Ale to najprv treba prísť do Nicaraguy, čo vyžaduje trošku viac peňazí a čakaní na letiskách. Stojí to však za to!!! A môžte byť prvý čistokrvný slovák, ktorý zboarduje vulkán, keďže ja nemám úplné Jánošíkovské korene :).

León je krásne mestečko v Nicarague, ktoré je naším začiatočným bodom na ceste ku Volcano Boardingu. Vyberieme si samozrejme najčinnejší vulkán v okolí a vydáme sa za ním s charizmatickým americko-nicaragujským inštrutorom s americkou charizmou a nicaragujskými mihalničkami (to sú dlhé, rovné a čierne). Spolu s hojným počtom turistov všetkých národností (Pozor: slovenských ešte nie, tak sa poponáhľajte, lebo tento šport sa zachvíľu stane olympijským!?) nasadneme do rozpadávajúceho kamiónu a vydáme sa na asi hodinovú cestu džungľou. Zastaneme na upätí vulkánu a zaboríme ruky do svrdnutej, veľmi horúcej, čiernej lávy: fakt sme na činnom vulkáne! Kamión to však už ďalej neutiahne, takže na vrch vulkánu si to treba pekne odkráčať aj s ťažkým boardom. Baby, nebojte sa, ak board nevládzete, frajer alebo tá americká charizma vám ho už hore nejako odnesie. Takže no worries!A čo potom? Nasadiť okuliare, oranžový telletubie oblek, aby na vás vulkán nezanechal jazvy, a veľa odvahy. Keď vás ale inštruktor sotí dole, necítite už nič, len adrenalín a túžbu nabrať čo najvyššiu rýchlosť v prípade, že vulkán fakt vybuchne. Brzdiť sa aj tak neoplatí, keďže vám to do tváre vrhá lávové kamene. Pravidlo je, že najrýchlejší je najmenej špinavý a dostane Nicaragujské pivo zadarmo na ceste späť. So go for it, babe!

A tri špeci veci čo musíte vedieť:
- Maximálna dosiahnutá rýchlosť pri tomto športe je 80 km/h
- Cerro Negro je najmladší ale najčinnejší vulkán v Nicarague – za posledných sto rokov vybuchol 23-krát, pochovávajúc domy, stromy, telá pod svojou lávou
- Okrem volcano boardingu sa dá skúsiť aj “volcano cycling&rdquo. Ak ste šialený Francúz Eric Barone tak sa váš bike rozpadne(predtým ako dosiahnete rekord 172 km/hod), zlomíte si miliardu kostí v trupe, zostanete v Leonskej nemocnici 3 mesiace a zaľúbite sa do sestričky. Takže volcano boarding je okrem iného aj romantika.

Autor: Natália Iriasová
Foto: Jessica Bernard, Kilian Klein

Galéria

Hľadať

Reklama