Slovenský motocrossový „majstrák“ po novom


Bang.sk

mxopen logoMedzinárodné majstrovstvá Slovenska v motocrosse (MM-SR) dostanú v tejto sezóne nové pomenovanie MX OPEN - avšak to ani z ďaleka nie je všetko. Zmien bude neúrekom a to vďaka vstupu promotéra ,ESX media, do hry. Ten sa bude starať najmä o to, aby boli motocrossové podujatia na Slovensku atraktívne pre divákov, riadne zmedializované, a aby motocross nebol len okrajovým športom na slovenskej scéne. Zdá sa to byť veľké sústo, avšak ESX media po dvoch úspešných ročníkoch EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT a piatich sezónach pôsobenia v rámci Regionálneho pohára v motocrosse v regióne Východ, má dostatočne skúsený team ľudí na splnenie týchto ambícii.


„Motocross potrebuje nové impulzy a musíme držať krok so svetovými podujatiami akými sú napríklad MXGP. Na Slovenku máme výborných jazdcov, mnohých angažovaných organizátorov, technické trate.....a verejnosť o tom ani netuší. Tento rok bude prelomový v zmysle popularizácie motocrossu voči verejnosti. Je za tým totiž viac, ako len medializácia. Keď budú podujatia atraktívne a prehľadné a diváci budú mať dobrý servis, tak prinesú organizátorom financie na skvalitnenie trate a starostlivosti o jazdcov. Jazdci budú mať väčšiu motiváciu trénovať, keď sa na nich namiesto 1000 divákov bude pozerať 5000 a k tomu ďalších 10.000 pri televíznych obrazovkách či na internete.“ vysvetľuje Ľuboš Löffler, viceprezident SMF (Slovenká motocrossová federácia) pre motocross.novaeramotokrosu

MX OPEN - nová éra motcrossu na Slovensku


Snáď najväčšou novinkou sezóny budú LIVE televízne a internetové prenosy na TV 213. Priamo z podujatí budú vysielané všetky jazdy aj s komentárom, chýbať nebudú ani rozhovory s jazdcami, ich trénermi či manažérmi.
„Našou snahou bude priblížiť tento šport širokej verejnosti, hovoriť jednoduchým jazykom a ukázať krásu a drinu, ktorú v sebe motocross nesie. Preto okrem televízie 213 spolupracujeme aj s rádiom Šport a s mnohými online portálmi a magazínmi zo Slovenka, Maďarska a Čiech. “ vraví René Ražek, promotér ESX media, a pokračuje: „ Na to, aby sme mohli motocross vysielať, sme museli spoločne s činovníkmi zo SMF sprehľadniť kategórie a jednotlivé rozjazdy. Divákovi nič nehovoria zložité skratky a mnohopočetné štarty, kde na štartovacej rampe stojí zopár motoriek. Atraktívne je však vidieť napínavú kvalifikáciu, kde ide o postup, plné štartovacie rampy dvoch finálových jázd a napínavé súboje. Presne toto im chceme dať. Preto v rámci MX OPEN budú dve hlavné triedy MX OPENMX2 ( MX 2, MX JUNIOR, MX 125 ). Vsunutou triedou budú veteráni MX4 a MX4+, tí ale nebudú medializovaní.“Na svoje si prídu nielen televízni diváci, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú prísť na podujatie samotné. Čaká na nich trať ako na MXGP, teda MONSTER mosty na trati, pódiá a stany, rozdávanie energetických nápojov a tričiek, fotenie s monstertruck-om a motorkami, sprístupnenie paddocku pre verejnosť, autogramiády, FUN zóna (playstation hry a virtuálna realita), MX OPEN OFFICIAL STORE ( oficiálne tričká, mikiny, čiapky, šálky a iné ), profesionálny cattering, MONSTER GIRLS a rôzne ďalšie atrakcie pre deti aj pre dospelých.


mysmemotokros

Profi prístup = profi jazdci


Pre jazdcov a ich teamy bude MX OPEN o kvalitnom zázemí, aby mohli podávať dobré výkony, a aj o extra motivácii. Okrem kľúča pre finančné odmeňovanie úspešných jazdcov pribudne aj odmena za holeshot, teda za najvydarenejší štart. Ten kto bude prvý v prvej zákrute si odnesie FOX HOLESHOT finančnú prémiu vo výške 50 EUR + Oblečenie od #711FoxRacing a aj body do Holeshot seriálu, kde na najúspešnejšieho štartéra bude čakať hodnotná cena.


MX_open_kalendár

Kalendár MX OPEN


V rámci sezóny 2017 bude pod novou značkou MX OPEN usporiadaných 5 podujatí na Myjave, v Gbeloch, Sverepci, Mníšku nad Hnilcom a v Šenkviciach.
„ Stavili sme na tradičných a skúsených usporiadateľoch s ktorými sme sa stretli, všetky zmeny sme s nimi konzultovali a dohodli sa na spoločných riešeniach. Je to prospešné pre všetky strany a preto sme sa stretli s pozitívnou odozvou. Dúfam, že vďaka angažovanosti na všetkých frontoch urobíme slovenský motocross o čosi krajším zážitkom.“ komentuje René Ražek, promotér ESX media.

Viac informácií ako aj fotogalérie, video, tlačové správy a články nájdete na oficiálnom webe.

 

Začína na Myjave tradične 1. mája (pondelok)


Trať v Myjave minulý rok oslávila svoju 50-ročnú históriu. Je to už vryté hlboko v mysliach všetkých fanúšikov aj jazdcov, že sviatok práce, 1.máj, patrí v Trenčianskom kraji motocrossu. Tradícii zostávame verní a preto Vás pozývame v pondelok 1. mája na MX OPEN na Myjavu.

Galéria