VII. Celoslovenský zraz VW clubu


Bang.sk

VII. Celoslovenský zraz VW clubu (2)Minulý víkend, 20. - 22. júna, sa niesol v znamení značky Volkswagen. Kto mal chuť a náladu, mohol prísť na výletné miesto Kamenný mlyn – Vajanský a na vlastnej kože zažiť VII. Ročník celoslovenského zrazu VW Clubu.


VII. Ročník VW zrazu organizoval Lukáš M., ktorý takéto podujatie zastrešoval prvýkrát. Aj napriek prvotným obavám sa nebál chopiť príležitosti, a tak sa na jednom mieste mohli stretnúť všetci milovníci Volkswagen značky aj s autami. Spolu prišlo 246 VW a VW Group áut.


VII. Celoslovenský zraz VW clubu (8)
  • Návštevníci mohli súťažiť v rôznych disciplínach, napríklad v pití piva, či v držaní krígľa s pivom alebo v hode pneumatikou alebo v hode hlavou z motora. Najlepšie umiestnení získali zaujímavé vecné ceny. Súťažiť medzi sebou mohli aj automobily značky Volkswagen, či všetky modely Volkswagen Group. Každý účastník VW zrazu mal za úlohu hlasovať pre jedno auto v danej kategórii, a to v kategóriách Oldschool, Senior, VW Group, Junior. Jazda zručnosti otestovala nielen návštevníkov, ale aj organizátora. Priznal, že jazda medzi kužeľmi, následné cúvanie po rovnakej dráhe a parkovanie, bolo náročné aj pre skúseného šoféra.


VII. Celoslovenský zraz VW clubu (63)


Vyhlasoval sa aj najvzdialenejší účastník, ktorým sa stal päťkový VW Golf GTI so švajčiarskymi značkami. Na zraz však dorazili aj návštevníci z Brna a Prahy, či majitelia VW áut z Východného Slovenska. Nielen tieto autá sa mohli predviesť na spanilej jazde, ktorá viedla z Kamenného Mlyna, cez Lozorno, Jablonové, Pernek, Malacky, popri Plaveckom štvrtku a späť na Kamenný Mlyn.


VII. Celoslovenský zraz VW clubu (36)


Aj napriek tomu, že večerný program trochu chýbal, tento nedostatok si vedeli návštevníci nahradiť poriadnou hudbou z áut. Hlavnou myšlienkou tohto zrazu bolo podať ďalej svoje nápady a myšlienky, či pochváliť sa svojimi vylepšenými alebo historickými kúskami. A musíme uznať, že túto misiu siedmy VW zraz splnil. Veď 246 áut VW a VW Group je dosť na to, aby sme mohli túto akciu ohodnotiť za vydarenú.


Či sa uskutoční aj VIII. Ročník VW zrazu je ešte neisté. Veríme však, že sa takejto príležitosti niekto chopí a poteší tak všetkých milovníkov značky Volkswagen.Viac fotiek z akcie nájdete na našom FB fan page.

Autor: Danka Kopernická

Foto: Martin Leško

Galéria