Výsledky: JUNKRIDE POOL JAM 2014


Bang.sk

Otvorenie Junkride 2014Po nedávnej pozvánke na otvorenie nového bike-skateparku v Šuranoch vám prinášame krátky report z tejto akcie pod názvom Junkride POOL JAM 2014.


Park budovali miestni jazdci zo Šurian a okolia pod záštitou občianskeho združenia Šurianski jazdci a JUNKRIDE Crew. Areál bol pôvodne kúpalisko, kde bol starý bazén prebudovaný na betónový skatepark a vedľa postavené hlinené dirt jump skoky. Práce prebiehali od roku 2012 a park bol dokončený tesne pred otváracou akciou.


Počas otvorenia bol park hneď od rána plný nadšených jazdcov a divákov a za celý deň prišlo zhruba 500 ľudí. Bazén bol pripravený, hlinené skoky šejpnuté a na vedľajšom basketbalovom ihrisku bolo aj pár drevených street prekážok z neďalekej bike haly, takže jazdiť mohol každý do sýtosti.


Junkride 2014


Počasie vyšlo vynikajúco a jazdci si užívali slnko, teplo a výbornú atmosféru v sprievode DJ a rockových kapiel. Súťažilo sa v bazéne aj na hlinených skokoch dokopy v 4 kategóriách.


0 Junkride 2014T Junkride 2014

Výsledky JAMu:

BMX POOL:
1.Filip Baník
2.Tomáš Blaho
3. Marek Žabka
4. Viktor Bako

BMX DIRT JUMP:
1. Viktor Orosz
2. Aďo Bujalko
3.Peter Gorog

MTB DIRT JUMP:
1. Jakub Rusňák
2. Patrik Gažo
3. Palko Hraško

SKATE:
1. Dávid Szákalos
2. Peter Kočiš
3. Róbert Haberl

Best trick na veľkom banku – Peter Kočiš – frontside grind
Best trick na horiacom funboxe – Jano Schvarcz – airwalk finger flip out

6 Junkride 2014

"Na Junkride POOL JAMe nešlo len o akciu samotnú, ale hlavne o otvorenie neuveriteľného miesta, ktoré bolo stvorené rukami samotných jazdcov, ktorí si povedali, že nebudú čakať kým im park spadne z neba. Ďakujeme všetkým, ktorý sa na projekte podieľali ! Nový areál je teda otvorený a čaká na každého ridera. Preto si k nám určite prídi pojazdiť !"


9 Junkride 2014

Viac info o parku nájdete na oficiálnej stránke junkride.sk

Foto: Tomáš Habaj, Marek Svancar
Ďalšie fotky nájdete v udalosti na FB
Zdroj: organizátor

Galéria