Výsledky: Red Bull zjazd na doraz !

Bang.sk

Bláznivý 1.apríl, Tatranská Lomnica, zjazd na doraz, fujavica a poriadna tlačenica – to všetko sme dnes zažili na skvelej akcii od RedBullu. Na vrchole 2555 metrovej trati sa v ranných hodinách zišlo 137 extrémnych lyžiarov a snowboardistov, ktorí boli odhodlaní bojovať zo všetkých síl a použiť všetky svoje zbrane na to, aby sa do cieľa dostali ako prví. Po odštartovaní každého čakal 50–metrový bezhlavý šprint pre lyže a snowboardy, čo najrýchlejšie zapínanie sa do viazania a hor sa rovno dolu svahom až do Lomnice.

Do cieľa nakoniec prvý dorazil Poliak Darius Duda s najlepším časom 2:33,60 min. Získal prvé miesto v kategórii lyže muži. Na druhom mieste sa umiestnil Peter Bendik s časom 2:36,20, 3 min. a tretie miesto obsadil Michal Bendik s časom 2:39,20 min.

V kategórii lyže ženy prvá skončila Eva Trajčíková s časom 2:39,90 min. Druhá bola Zuzana Senčeková s časom 3:04,20 min. a na tretie miesto sa dostala Martina Staroňová s časom 3:24,30 min.

V kategórii snowboard muži sa na prvom mieste umiestnil Poliak Gladzan Glasienica s časom 3:09,40 min. Druhý skončil tiež Poliak Jakub Holy s časom 3:31,20 min. a tretie miesto obsadil Michal Hájek, ktorý zjazdil trať za 3:37,30 min.

V ženskej kategórii si prvé miesto vybojovala Alžbeta Stuchlíková s časom 5:13,00 min., druhé miesto získala Poľka Iwona Marusarz s časom 5:45,40, 3 a ženskú trojku uzavrela Monika Trungelová s časom 5:47,80 min.

Tento masový zjazd si nenechala újsť ani najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová. Kvalifikácie, ktorá sa konala v sobotu sa zúčastnila a svojim súperom dokázala, že na kopci ide vždy na doraz. Adrenalínových nadšencov prišiel podporiť aj Filip Polc, ktorý si síce nesúťažne ale aj tak s radosťou vyskúšal náročnosť trate na svojom biku.