Fotoreport zo 4.kola LUMARKT Cupu v Žažkove


Bang.sk

V krásnom prostredí Oravského kraja sa uskutočnilo štvrté a zároveň predposledné kolo Lumarkt cupu pod záštitou Moto team Žaškov.Trať bola upravená pod dohľadom Štefana Svitka, ktorý využil svoje skúsenosti a pripravil ju na výbornú. Počasie nám prialo a ideálny podklad sľuboval super pretek.Účasť bola vysoká, až 105 jazdcov zo Slovenska, no taktiež okolitých krajín si  prišlo zapretekať o  trofeje a body do celkového hodnotenia.Keďže to bolo predposledné kolo, veľa jazdcov začalo taktizovať a bojovať v plnom prúde.nika

V kategórii osemdesiatpätiek nastúpilo sedemnásť jazdcov ktorí  sa pekne ponaháňali. Samulel Struk #11 tento krát na trati naháňal Jozefa Poslucha #52 ktorý nenechal nič na náhodu a v oboch  jazdách zvíťazil. Tretie  miesto  obsadil Jakub Leskovský #114. Kategória Mx65, v ktorej štartovali len štyria jazdci, bola zaujímavá medzinárodným obsadením. Zvíťazil Krisztián Vincze-Dóka pred ukrajinským pretekárom Eduardom Erdelim #74 a na tretom mieste skoncil Marek Nikolas #400.


Partik Mikuš potvrdil svoje kvality.mikus

Kategória MX1 hobby bola opäť testom kondičky a techniky jazdcov. Na Žaškovskej pôde bol otestovaný aj Patrik Mikuš #807 ktorý potvrdil svoje kvality zo Širokého a zvíťazil. Janko Čunočka #7 udržal úroveň svojej technicky čistej jazdy, no celkovo to bolo druhé miesto. Trojkou v tejto kategórii bol Jozef Maďar #1 ktorý neodbitne útočil a miešal poradie počas celých pretekov.


V kategórii MX2 hobby dominoval  Marek Vierik #9. Vyhral v oboch jazdách a tým potrvdil úlohu strelca na tejto trati. Na druhom mieste skončil Marek Hornák #17, ktorý jazdil na požičanej motorke, ako sám povedal  "Trápenie" a k tomu pád v prvej jazde! Druhým miestom si ale pripísal dôležité body do celkového poradia ktoré potrebuje na Nika  Redaja #181 s ktorým bojuje o celkové víťazstvo v SP a Lumarkt cupe. Tretie miesto partilo Dávidovi Ježovicovi #54.


Starším pánom naložili Ukrajinci.
zaskov

Konstyantyn Shelestay #41 z Ukrajiny zvíťazil v kategórii  MX4 (nad 40 rokov), kde bojoval z druhým Lackom Kvetoslavom #67 a o tretiu pozíciu sa  bili Miloš Fačko #21, Ján Uličný #6 a Peter Pipich  #9. Peter dostal v prvej jazde defekt, takže ani jeho   druhá jazda mu bodovo nestačila na dobré celkové umiestnenie. Tretia priečka preto patrí Milošovi Fackovi #21.

Kategória MX4+ (kategoria nad  50 rokov) poradie ako cez kopírku. Vladimir Zavadetsky  #500 tejto kategórii kraľuje. Veterán Viktor Pagáčik #53 získal víťazstvo v kategórii Twinshock. Svitko mal smolu, o víťazstvo ho pripravil defekt.

MX1 bola dramatická a plná súbojov, v ktorých si to chlapi poriadne rozdali. Favorit Štefan Svitko #142 nedokázal zvíťaziť a na posledné miesto v kategórii ho odsunul defekt v prvej finálovej  jazde aj napriek tomu, že druhú vyhral. Víťazom sa   stal Jaroslav Štrbek #152, za ním Vladimír Kasala #4 a tretiu priečku získal Vladimír Preis #107.zaskov_svitkoMX2 vyhral výborne jazdiaci Radoslav Matula #525 a druhé miesto si vybojoval Pavol Repčák #22 veľmi vyrovnanou jazdou. O tretie miesto bojovali Boris Smatana #15, Tomáš Valach #5 a Róbert Pivarči #337, kde to najlepšie bodovo  vyšlo Borisovi a skončil tretí.


Juniori si nič nedarovali a šli na plný plyn.

Ako je už zvykom MX Junior, mladá krv je horúca a vždy je načo pozerať, pretek v Žaškove nebol výnimkou! Vladimír Kostelanský #9 ukázal super formu a jeho jazda mu priniesla víťazstvo. Vlado bol šťastný a víťazstvo považuje za malý “comeback” po zranení! Druhé a tretie miesto obsadili Xavér Vörös #786 a Sebastián Tököly #511. Gratulujeme!

Čo dodať? Super! Mali sme sa fajn a ani nevychladneme a opäť sa tento víkend 14 .Septembra 2014 stretávame v Kechneci, kde sa pôjde posledné kolo Lumart cupu 2014 a definitívne sa rozhodne kto  to celé najlepšie odjazdil, preskákal a získal najviac bodov do  celkového poradia.

Autor: Jozef Semančík alias Jogi
Foto: Róbert Roľa alias Rouby

Galéria