Fred Syversen - 107 metrový cliff drop


Bang.sk

Pozri si neuveriteľný príbeh ako sa zrodil svetový rekord.Je to tak. Neoficiálny svetový rekord je na svete. No a čo, že neúmyselne.

Fred Syversen je nórsky freeskier a v roku 2008 točil spolu s kamošmi film Nuit de la Glisse. Na tom by nebolo nič špeciálne, keby sa pri nakrúcani nestala ´nehoda´. Fred si pustil naozaj ukážkovú stopu a pár krát sa priblížil veľmi blízko k hrane útesu. Keď sa jeho jazda chýlila ku koncu a blížil sa k dropu, vo videu môžte počuť filmový štáb kričať “à gauche, à gauche!“, čo po francúzsky znamená “vľavo, vľavo!“. Fred Syversen netrafil svoj dopredu premyslený drop. Neplánovane si vybral lajnu ktorá viedla k 1O7 metrovému zrázu. Jeho odhadovaná rýchlosť bola v tom momente 80 km/h.
Po páde sa zahrabal do 2.5 metrovej hĺbky. Fred po všetkom priznal, že si uvedomil jazdu v zlej stope, ale už bolo však neskoro. Nebrzdil, pretože to by mohlo mať za následok nekontrolovateľný pád. Dopad vraj Fred cítil ako explóziu a mal problém s dýchaním. Kamaráti ho našli v bezvedomí, z ktorého sa však rýchlo prebral. Dokonca po vyhrabaní zlyžoval ku pristavenej helikoptére, ktorá ho odviezla do nemocnice na vyšetrenie. Jediné čo mu na testoch zistili, bolo menšie poranenie pečene.
Fred Syversen mal naozaj z pekla šťastie. Tak dúfajme, že ho dlho dlho nikto neprekoná..Zdroj: skinet.com
Video: youtube.com
Foto: santabanta.com