Pozvánka: Red Bull Zjazd na Doraz 2013


Bang.sk

plagat zjazd na doraz 2013Už o pár dní sa bude konať podujatie Red Bull Zjazd na Doraz 2013, ktorého sa môžeš zúčastniť aj Ty!

V dňoch 26. až 27. januára vypukne na zjazdovkách Chopku, v stredisku Jasná, skutočné adrenalínové šialenstvo, ktorého súčasťou sa môžete stať aj vy! Chystá sa na nás už druhý ročník pretekov v masovom zjazde lyžiarov a snowboardistov pod názvom Red Bull Zjazd na Doraz 2013.

Dôkladne premyslená taktika, ktorej súčasťou je blokovanie súpera či vzájomné postrkovanie sa, aj to neodmysliteľne patrí k tomuto adrenalínovému dobrodružstvu. V jeho minuloročnej, úvodnej edícii, sa víťazom stal Poliak Darius Duda, ktorý prekonal trať z Čučoriedok do Tatranskej Lominice merajúcu presne 2555 metrov v rekordnom čase 2:33,60 min. Za pozornosť bez pochyby stojí fakt, že kvalifikácie sa zúčastnila aj Veronika Velez-Zuzulová, naša najlepšia lyžiarka, ktorej sa v uplynulých dňoch podarilo dvakrát po sebe vyhrať preteky Svetového pohára v slalome.

Takto to vyzeralo na akcii minulý rok.Info pre záujemcov o registráciu:
Neváhaj a pokús sa vybojovať prvé víťazstvo pre naše slovenské farby! Pre každého účastníka kvalifikácie je navyše pripravený zvýhodnený víkendový skipas. Pozor, počet miest v kvalifikácii je limitovaný! Zaregistrovať sa môže každý fanúšik adrenalínových športov, ktorý v sebe nazbiera dostatok odvahy a odhodlania potrebných pre zvládnutie 800-metrovej kvalifikačnej trate A3 z Brhlísk k hotelu Grand. Do finále postúpi 300 najrýchlejších súťažiacich, v ňom ich bude čakať 5000 metrov dlhá trať z vrcholu Chopku na Koňský grúň, smer Rovná hoľa s cieľom v Záhradkách.

Priebeh pretekov:
Hneď po štarte čaká na súťažiacich náročný 50 metrový šprint pre svoju výstroj, nasleduje čo najrýchlejšie naskočenie na lyže/board a následný bezhlavý zjazd. Dôležité je zvolenie správnej taktiky a predovšetkým extrémna rýchlosť! A bonbónik na záver. Na svah sa prídu vyblázniť aj najlepší bikeri zo Slovenska a Čiech, ktorí sa na svojich dvojkolesových tátošoch spustia hneď po lyžiaroch a snowboardistoch.Program:
Sobota 26. januára 2013
od 9:00 do 13:00hod. kvalifikácia (A3 Brhliská - Grand)
Afterparty v Happy Ende
Nedeľa 27. januára 2013
8:30 hod. Finále (Chopok – Záhradky

Trať:
Kvalifikácia: A3 (Brhliská – Grand)
Finále: z vrcholu Chopku na Koňský grúň, smer Rovná hoľa a cieľ Záhradky

Autor: Michal Chudík
Foto: Veronika Takácsová
Video: TTNs Production
Zdroj: Boardlife.sk

Galéria