Spišské Vlachy ovládol Štefan Svitko !


Bang.sk

stefan svitko motocrossNedeľné počasie na podujatí V+S Welding Cup 2013Spišských Vlachoch privítalo jazdcov i divákov výdatným dažďom. Mnohí pretekári mali kvôli premočenej trati problémy, o čom svedčí aj fakt, že v kategórii MX65 došiel do cieľa iba jeden jazdec. Dážď však ešte v doobedňajších hodinách ustúpil, a tak sa podmienky v krátkej dobe zlepšili:
Štefan Svitko (jazdec - Expres Slovnaft Team): „Dnes som bol trochu sklamaný, pretože nás ráno privítalo daždivé počasie. Na meranom tréningu nám problémy spôsobovalo hlavne blato. Jazdilo sa ťažko, takže sme sa dosť natrápili. Počasie sa našťastie umúdrilo, vďaka čomu sa nám poobede jazdilo výborne. Podklad bol ideálny. Druhú jazdu organizátori zrušili. To ma dosť prekvapilo, pretože veľa jazdcov sa na ňu chystalo. O mesiac tu máme enduro crosstest, čo bol jeden z dôvodov prečo som sem zavítal. V konečnom dôsledku som spokojný.“_DSC0167 copy (Kopírovat)
Marek Haviar (jazdec - Haviar Team): „Trať sa mi páčila. Bola pomerne ťažká, viac technická. Na meranom tréningu som mal druhý najlepší čas, ale počas jazdy mi strašne stvrdli ruky. Neobišli ma ani pády, ale nakoniec som vo svojej triede skončil druhý a celkovo štvrtý.“_DSC0213 copy (Kopírovat)Pavol Kičin (organizátor): „Chcel by som poďakovať celému motocrossovému klubu. Hlavne našim ženám, ktoré nám veľmi pomohli. Taktiež chlapi odviedli veľmi veľa práce, aby sa tento pretek mohol uskutočniť. Ďakujeme aj všetkým sponzorom, ktorí nás podporili a divákom, ktorých neodradilo počasie. Zároveň by sme Vás chceli všetkých srdečne pozvať 29. a 30. júna na enduro majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v našom areáli. Tešíme sa na Vás.“

Takže neváhajte  a príďte sa zabaviť a podporiť svojich favoritov na MM SR Enduro do motocrossového areálu v Spišských Vlachoch posledný júnový víkend.


IMG_4147

Poradie na stupňoch víťazov:

MX3 Open:
1.Svitko Štefan
2.Dobiaš Radek
3.Bednar Martin

MX2:
1.Szolga Richard
2.Haviar Marek
3.Unzeitig Peter

MX junior:
1.Popovicz Juraj
2.Maniak Ľubomír
3.Lavo Matúš

MX 65:
1.Shtefuca Eduard

MX 85:
1.Dubóczi Jaroslav
2.Ficík Vladislav

MX4:
1.Lacko Kvetoslav
2.Pipich Peter
3.Uličný Ján

MX4 nad 50:
1.Prílepok František
2.Šveda Štefan
3.Vagaš Viliam

MX4 Twinshock:
1.Podhradský Ladislav

MX3 hobby:
1.Topoli Slavomír
2.Jakubovie Miroslav
3.Gordan Peter

MX2 hobby:
1.Stanko Andrej
2.Ježovica Dávid
3.Malačina Róbert

Autor: Daniel Sivulič
Zdroj výsledkov: countrycross.sk
Foto: Martin Hudák, Daniel Sivulič

Galéria