Testovacia jazda, akú ste ešte nikdy nevideli


Bang.sk

Testovacia Jazda GordonTestovacie jazdy sú bežnou súčasťou kúpy nového auta. Nádejný kupec najazdí v sprievode predajcu zopár kilometrov a následne sa rozhodne, či sa mu vozidlo zapáčilo natoľko, že je zaň ochotný utratiť nemalú čiastku. Samozrejmosťou je nanajvýš opatrná jazda, keďže v prípade akejkoľvek škody za ňu záujemca nesie zodpovednosť. To však neplatí v prípade testovacej jazdy, ktorú si môžete pozrieť na tomto videu.


Jej hlavným hrdinom je profesionálny americký jazdec Jeff Gordon, ktorý si zahral úlohu fiktívneho záujemca o kúpu Chevroletu Camaro. Aby ho predajca nespoznal, šikovný maskér sa najprv pohral s jeho vizážou. Keď sa tvár jazdca zmenila na nepoznanie, bolo už všetko pripravené na zrealizovanie bláznivej jazdy.

Vo chvíli, keď predajca nasadal do Chevroletu na skúšobnú jazdu s chlapíkom v ošúchanej bielej vetrovke, ani len netušil, aký adrenalínový zážitok ho už o pár sekúnd čaká. Gordon síce najprv predstieral, že s autom takéhoto kalibru nevie zaobchádzať, no následne zošliapol plynový pedál až na podlahu a adrenalínová jazda sa mohla začať. Vyľakaný predajca len s hrôzou v očiach sledoval jazdu šialeného vodiča, ktorého počastoval aj niekoľkými ostrejšími slovami. Až keď sa jazda skončila a zhrozený predajca chcel zavolať políciu, Gordon sa mu priznal, že išlo o vopred pripravený žart.

Vďaka kamere, ktorá bola nainštalovaná v Gordonových okuliaroch ako aj v plechovke, ktorú mal jazdec so sebou, si aj my môžeme vychutnať zážitok z nevšednej jazdy. Podarená akcia vznikla ako reklama pre známeho výrobcu nealkoholických nápojov, Pepsi.

Aj keď sa v súčasnosti objavujú špekulácie, že celá akcia bola dopredu pripravená a vopred o nej vedel aj samotný predajca, nič to nemení na fakte, že ide o mimoriadne zaujímavý nápad.

Vychutnajte si zážitok z nevšednej testovacej jazdy.Autor: Michal Chudík
Video: youtube.com
Zdroj: jenproauta.cz