Víťazom Sony Xperia Freestyle X-Night sa stal Francúz David Rinaldo!


Bang.sk

DSC_1159 copy (Kopírovat) (Kopírovat)Tento víkend sa v košickej Steel Aréne konala dlhoočakávaná veľkolepá show Sony Xperia Freestyle X - Night. Po troch rokoch si svetová špička prišla zajazdiť o prémie v celkovej výške 20 000 eur na východ Slovenska.


Akciu si nenechalo ujsť cca 7 500 fanúšikov, ktorí v Steel Aréne vytvárali skvelú atmosféru. Jazdci im na oplátku predvádzali svoje najlepšie kúsky. Jeden z napínavých súbojov bol  medzi českým šampiónom Liborom Podmolom a skúseným nórskym pretekárom André Villom. Napokon tretie miesto získal Libor s 5 bodovým rozdielom.


Libor Podmol FMX Košice 2013

Vrcholom akcie bolo veľkolepé finále. Nakoniec sa doňho prebojoval Austrálčan Rob Adelberg a Francúz David Rinaldo. Obidvaja jazdci si dávali skvelé kúsky o čom svedčil aj počet získaných bodov. O víťazovi napokon rozhodol jediný bod.


David Rinaldo, víťaz:

Bol to dobrý deň. Nejazdilo sa nám síce ľahko, z dôvodu krátkej rozjazdovej plochy, ale hlavné je, že sme všetci v poriadku a bez zranenia. Podarilo sa mi urobiť všetky triky čo som chcel. Celková atmosféra bola super, prišlo sa na nás pozrieť množstvo divákov. Základom je dobré publikum, ktoré Vás podporuje. Týmto by som sa im chcel všetkým poďakovať. Zdravím aj čitateľov Bang.sk, snáď sa vidíme aj budúci rok.Rinaldo Freestyle motocross

Robovi sa u nás tiež jazdilo bez problémov. Naplno si užíval atmosféru Steel Arény. Opýtali sme sa ho, ako bol spokojný s prekážkami a dráhou.


Rob Adelberg, 2nd :

Dráha bola pre mňa v celku náročná, pretože aréna je dosť malá. Bolo to obtiažne aj preto, že rampy boli trochu rozdielne. Všetky triky nám ale vyšli tak, ako sme chceli, takže v konečnom dôsledku sme sa s ňou kvalitne popasovali.sony xperia freestyle MX Košice
Sony Xperia Freestyle MX 2013 Košice

Po akcii sme v krátkosti vyspovedali Mateja Česáka. Mladý FMX talent, sa v Košiciach posadil na motorku prvýkrát po vážnom zranení.


Matej Česák, mladý FMX talent:

Jazdilo sa mi parádne aj vďaka naplnenej Steel Aréne a výbornej atmosfére. Bola to proste skvelá show. Bolesti som samozrejme mal, ale s tým som aj počítal. Zranenie je v podstate ešte čerstvé. Je to asi mesiac, čo mi vyberali z nohy drôty. Takže to bol môj prvý pretek, hlavne v hale na veľkej motorke. Napriek tomu som si to naplno užíval a som rád, že všetko dopadlo dobre.Vychutnajte si celkové videjko z našej dielne Výsledky Sony Xperia freestyle X-Night 2013

Štvrťfinále:
Koreň 54 bodov - Podmol (obaja ČR) 71, postúpil Podmol
Suzuki (Jap.) 68 - Adelberg (Austr.) 76, postúpil Adelberg
Miralles (Šp.) 67 - Rinaldo (Fr.) 72, postúpil Rinaldo
Česák (ČR) 40 - Villa (Nór.) 67, postúpil Villa

Semifinále:
Podmol 92 - Adelberg 94, postúpil Adelberg
Rinaldo 90 - Villa 89, postúpil Rinaldo

O 3. miesto:
Podmol 96 - Villa 91. 3. miesto získal Podmol.

Finále:
Rinaldo 96 - Adelberg 95. Víťazom sa stal Rinaldo.

Konečné poradie:
1. David Rinaldo (Francúzsko)
2. Rob Adelberg (Austrália)
3. Libor Podmol (Česká republika)
4. André Villa (Nórsko)
5. Jose Miralles (Španielsko)
6. Daice Suzuki (Japonsko)
7. Martin Koreň (Česko)
8. Matěj Česák (Česká republika)

Viac foto z akcie nájdete na našom FB fun page

Autor: Veronika Takácsová, Daniel Sivulič

Foto: Daniel Sivulič

Video: Bang media - Katarína Klapková, Veronika Takácsová

Galéria