Výsledky: Motoskijoring a Wintercross v Telgárte


Bang.sk

pavol magda wintercross telgart

Túto sobotu 26.1. 2013 sa v stredisku Ski Telgárt konal prvý ročník top moto podujatia s názvom Motoskijoring & Wintercross. Hlavným organizátorom tejto skvelej akcie bol ŠPORTFAN v zastúpení Pavla Garaja a EMS záchranári na čele s Radom Hajdúkom.


Aj keď nás odrádzali mínusové teploty a nepriaznivé veterné podmienky, napriek tomu sme si túto akciu nemohli nechať ujsť. Vydali sme sa na cestu už v skorých ranných hodinách, aby naši členovia súťažnej posádky Pavol Magda a Ľubomír Grega stihli zápis a nejaké tie skúšobné jazdy, keďže boli v tejto disciplíne úplní nováčikovia. Po 11 hodine sa odštartovali prvé rozjazdy, kde sme boli svedkami napínavých súbojov, skupinových štartov o postup do finále. Prvou disciplínou bol motoskijoring, za ním si jazdci užili wintercoss bez hrotov, aj s hrotmi a za nimi sa na trati vyšantili aj jazdci na štvorkolkách.


Motoskijoring telgart - pavol magda

V hojnom počte prišli podporiť a sledovať výkony jazdcov aj diváci, ktorí sa mali možnosť zohriať vareným vínkom a pochutnať si na fajnovom guláši. K spríjemneniu celkovej atmosféry prispel aj skúsený moto moderátor Kamil Somorovský, ktorý nás sprevádzal celou akciou.

Kamil Somorovsky - Telgart motoskijoring

Musíme zhodnotiť, že akcia vyšla na výbornú. Organizátori nesklamali, jazdci boli spokojní, diváci si užili parádne výkony a príjemnú atmosféru, my sme zachytili pár zaujímavých záberov. Veríme, že tento ročník bol skvelým odštartovaním a Motoskijoring & Wintercross v Telgárte sa stane každoročnou tradíciou.


Nádherné celkové video by Katarína Klapková!Výsledky:

Motoskijoring

1. Marek Giertl Matej Giertl (Čierny Balog)
2. Ivan Belko Richard Babiak (Brezno)
3. Norbert Kaclík Jakub Laurinc (Beňuš)

Wintercross (bez hrotov)

1. Marek Giertl (Čierny Balog)
2. Marek Haviár (Domaniža)
3. Viliam Emereci (Revúca)

Wintercross (s hrotmi)

1. Marek Haviár (Domaniža)
2. Marek Giertl (Čierny Balog)
3. Pavol Magda (Prešov)

Quad Wintercross

1. Gabriel Bednár (Revúca)
2. Marek Filický (Jelšava)
3. Marian Szentandrássi(Revúca)

Celkové výsledky nájdeš na ŠPORTFAN

Jazda Paliho Magdu a Ľubomíra Gregu v disciplíne Motoskijoring


Finálová jazda M. Haviara a Ľ. Gregu v discilíne MotoskijoringAutor: Veronika Takácsová
Foto: Veronika Takácsová
Video: TTNs Production

Galéria