Red Bull X-Fighters v poľskom Poznani


Bang.sk

Piata zastávka tohtoročného svetového turné Red Bull X-Fighters v Poľsku tiež musela zmeniť svoje pôvodné pôsobenie. Malo sa konať v Národnom štadióne vo Varšave ale kvôli rekonštrukcii sa nakoniec uskutočnila 6.augusta v areáli Mestského štadióna v Poznani. Na štadión muselo byť dovezených 440 nákladných áut hliny, vďaka ktorým sa potom mohlo uskutočniť toto jedinečné FMX divadlo.

Táto zastávka ponúkla najdlhšie a najvyššie skoky celého roku. Top 12 svetových FMX jazdcov na motorke skákali až 36-metrové skoky do výšky až 15 metrov! Najlepšie triky a saltá na motorke predviedol v sobotu večer Američan Nate Adams, ktorý si vyslúžil 18-te kariérne víťazstvo na pretekoch Red Bull X-Fighters. Na štadióne praskajúcom vo švíkoch, s kulisou 35.tisíc divákov, nedal Adams svojmu finálovému rivalovi Španielovi Danymu Torresovi žiadnu šancu. Na treťom mieste skončil Eigo Sato z Japonska.Adams vyhral preteky Red Bull X-Fighters tento rok už po tretíkrát a s 365 bodmi vedie priebežné hodnotenie jazdcov so 40 bodovým náskokom pred Torresom (325 bodov). Tieto preteky boli doslova zlomové, keď líder priebežného poradia Andre Villa z Nórska si pri nepodarenom backflipe v kvalifikačnej jazde zlomil stehennú kosť. Švajčiar Mat Rebeaud tiež dúfal v návrat do súťaže, no do Poľska dorazil na barlách a musel posunúť svoj plánovaný návrat. Austrálske trio Robbie Maddison, Blake Williams a Josh Sheehan tiež vyradili zranenia a v Poľsku sa ani jeden z nich nepredstavil.

Rozhodujúci boj o najlepšieho freestylistu na motorke sa bude konať v Austrálii. Austrálske Sydney bude ako prvé austrálske mesto hostiť sériu Red Bull X-Fighters už 17. septembra.

Zdroj: speedsport.sk
Foto: static.mobile.esp.com
Video: youtube.com