Red Bull Zjazd na Doraz 2013: spoznali sme kráľa slovenských zjazdoviek

Bang.sk

red bull zjazd na doraz vitaz
Lyžiarske stredisko JasnáNízkych Tatrách sa počas uplynulého víkendu stalo centrom pozornosti adrenalínových priaznivcov nielen zo Slovenska, ale i z okolitých krajín. Konal sa tu druhý ročník extrémnych zjazdových pretekov pod názvom Red Bull Zjazd na Doraz 2013.

Finálovú trať s dĺžkou 4100 m a 815-metrovým spádom ako prvý spomedzi 300 lyžiarov a snowboardistov zvládol Slovák Michal Bekeš v čase 2:11.230 stotín. S odstupom 2,69 s sa na druhom mieste umiestnil Andrej Prevuzňák, ako tretí prišiel do cieľa Peter Bendik.

Vychutnaj si ZJAZD NA DORAZ v podaní Adama Kubiša!

red bull zjazd na doraz 2013
Filip Polc s rekordom
Hneď po tom, ako do cieľa úspešne dorazili aj poslední zo súťažiacich, sa po finálovej zjazdovke spustili aj bikeri, medzi ktorými nechýbal ani spomedzi nich bezpochybne najznámejší, Fipil Polc. Práve on vytvoril nový slovenský rýchlostný rekord v zjazde bicyklom na snehu, ktorý má hodnotu 113 km/h. Ten doterajší predstavoval 106km/h. „Jazda bola super“ prezradil v cieli spojojný Polc. „Dnes už som mal aj GPS a ukázalo mi až 113 km/h. Aj tomu verím, pretože v niektorých úsekoch mi odpor vzduchu až prilbu dozadu zatláčal. Bola to zábava,“ dodal na záver.

Skutočnosť, že podujatie Red Bull Zjazd na Doraz sa stáva čoraz atraktívnejšie, dokumentuje aj účasť viacerých známych tvárí. Okrem spomenutého najznámejšieho slovenského bikera Filipa Polca sa na pretekoch objavila aj golfistka Zuzana Kamasová či herec a operný spevák Filip Tůma.